Підписуйтесь на новини

Колона – Сайт громадської журналістики

Бюджет Азарова пустили під ніж

бюджет

Західна Україна

Бюджет Азарова пустили під ніж

Уряд Арсенія Яценюка внесло серйозні зміни до держбюджету , розроблений кабміном Азарова. Нагадаємо , той документ експерти критикували за завищені показники у дохідній частині , що робило видаткову частину практично нездійсненним без вагомих зовнішніх запозичень та емісії гривні. Зокрема , документ базувався на завищеному прогнозі зростання ВВП в 3% , що на тлі існуючих економічних проблем є нездійсненним. Перерахунок на основі реалістичного макропрогнозу (падіння ВВП на 3%) неминуче знижує рівень доходів .

Тепер замість бюджету ” проїдання” пропонується бюджет ” затягнутих поясів” , виконання якого дозволяє відновити економічне зростання. Соцстандарти (прожитковий мінімум і мінімальна зарплата) , замість запланованого на 2014 рік підвищення , будуть заморожені на поточному рівні. При цьому , пенсії обіцяють індексувати відповідно до інфляції . Для зниження дефіциту бюджету державного газового монополіста НАК Нафтогаз України тарифи на комунальні послуги для населення будуть підвищені. Однак , близько 30 % малозабезпечених українців можуть розраховувати на компенсацію зрослих витрат в обсязі до 500 грн.

Кабмін збирається урізати і власні витрати . Кількість зайнятих у центральних органах виконавчої влади , в місцевих адміністраціях , МВС , СБУ , прокуратурі , управлінні держохорони та інших державних структурах пропонується скоротити на 10 % (близько 24 тис. людина) . Зміни до бюджету передбачають також розпродаж половини відомчих автопарків і скасування пільг для колишніх держчиновників.

Джерело: Ліга

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Висловіть свою думку

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ТОП

To Top