Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  на Закарпатті влада не економить на самопіарі
  Колаж сайту Колона

  Західна Україна

  400 тисяч на піар: на Закарпатті влада неекономить на самопіарі

  У 2016 році місцева влада на Закарпатті витратила 426 тисяч гривень лише на те, щоб у ЗМІ з’являлися матеріали та сюжети про діяльність депутатів та органів місцевої влади.

  Найбільше на розміщення платних публікацій від місцевої влади Закарпаття отримала редакція газети “Мукачево” – 93 тисячі гривень, КП “РРВУ “Новини Виноградівщини” – 61 тисяча 600 гривень, КП Мукачівський міський ТІЦ – 48 600 грн., телеканал “М-Студіо” – 40 тисяч грн., ПП Головчук О.В. – 33 тисячі, ФОП Бреза О.Ф. – 33 тисячі гривень.

  У Закарпатській області найбульшу суму було витрачено з бюджету Мукачівської міської ради, так виконавчим комітетом міськради, було оплачено послуг на суму 111 тисяч 600 гривень. Дана сума розприділена була між редакцією газети “Мукачево” – 63 тисячі гривень, які були нараховувалися щомісячно розпочинаючи з травня. Також виконкомом Мукачівської міськради було переведено найбільший одноразовий платіж 48 тисяч 600 гривень до Мукачівського міського ТІЦ (туристично-інформаційного центру), цією сумою було оплачено інформаційно-промоційні матеріали.

  Виноградівська районна державна адміністрація у минулому році до ЗМІ перерахувала 64 тисячі 600 гривень. Основна частина цих коштів була перерахована до КП “РРВК “Новини Виноградівщини” – 61 тис. 600 гривень усі кошти бути перераховані за висвітлення інформації про діяльність РДА. Також за висвітленні інформації 3 тисячі гривень було отримано ПП “Ділове Закарпаття ЗС“.

  [quote style=’2′ cite=”]Мукачівська районна рада перераховувала 40 тисяч гривень, які були спрямовані до телеканалу “М-студіо“, усі кошти перераховані з метою інформаційного забезпечення на телеканалі.[/quote]

  Департамент економічного розвитку і торгівлі перераховувало гроші лише підприємцям, так у грудні минулого року 33 тисячі гривень було перераховано на рахунок фізичної особи підприємця Бреза О.Ф. за послуги друку інформ.видань “Закарп.вино Закарп.сири”. Приватний підприємець Коваль О.Д. отримував з департаменту на свій рахунок 5 тисяч гривень за надання інформаційних послуг та розміщення інформації в мережі інтернет.

  Управління зовнішньо-економічних зв’язків, інвестицій та транскордонного співробітництва Закарпатської обласної державної адміністрації перераховувало 33 тисячі 50 гривень на рахунок приватного підприємця Головчук О.В., за поширення інформації згідно програми формування позитивногоміжнародного іміджу.

  Ясінянська сільська рада у минулому році здійснювала дві проплати, які пов’язані з діяльність ЗМІ, а саме ТОВ “Видавничий дім “Новий Час” отримав від селищної ради 17 тис. гривень одним платежем за створення та розміщення інформації. На одну тисячу менше з бюджету селищної ради отримано було ТОВ “Національні рейтинги України“, ці кошти були спрямовані на видавничі послуги розміщення інформаційних матеріалів “Золотий фонд нації Україна, Європа, Світ”.

  Мукачівська РДА з червня по грудень місяць замовляла інформаційні послуги в газети “Мукачево“, загальна сума всіх оплат становила 30 тис. грн.

  Кольчинська селищна рада у минулому році витратила 13 500 гривень, з цієї суми 9 тисяч було перераховано ПП Озолас Юрій Іонасович за обслуговування веб сайті, тестування та наповнення текстовою інформацією. Також, селищна рада перераховувала 4 500 грн., на рахунок ТОВ “Український інформаційно-видавничий центр “Галактика“, ці кошти були спрямовані на розміщення інформаційних матеріалів у виданні “Твої імена Україно”.

  Берегівська міська рада перераховувала 9 тис. гривень на рахунок ПП “Пульс-культурно-інформаційний центр“, усі кошти були спрясовані виключно на інформаційні послуги.

  Басейнове управління водних ресурсів річки Тиси у минулому році витратило 8 722 грн., на розміщення інформації про себе. Ці кошти отримували Видавництво Логос Україна – 6 000, ФОП Янкевич Н.В. – 1 900 грн, газета “Новини Закарпаття” – 522 гривні, Філія НТКУ “Закарпатська регіональна дирекція” – 300 грн.

  ПП “Ділове Закарпаття ЗС” за розміщення матеріалів отримало 8 тисяч гривень від Довжанської сільської ради.

  Перечинська міська рада в грудні місяці три рази оплачувала друку видавництву “ТУРпрес” на суму 6 540 гривень.

  Чинадіїська селищна рада в минулому році з бюджету витратила 6 500 гривень, з даної суми отримали ТОВ “Український інформаційно-видавничий центр “Галактика“, за розміщення інформаційних матеріалів у виданні “Твої імена Україно” – 4 500 грн., та ПП “Ділове Закарпаття ЗС” – 2 тисячі гривень.

  Виноградівська міська рада та Оноківська сільська рада оплачували публікації у ПП “Ділове Закарпаття ЗС” витративши 5 000 та 3 тисячі грн. відповідно.

  Відділ культури Тячівської РДА оплачував розміщення інформації у газеті “Дружба” на суму 3 200 гривень.

  ДУ “Держгрунтоохорона” перераховували 3 тисячі грн., до газети “Новини Закарпаття“, також оплачуючи публікацію матеріалів.

  Менше двох тисяч гривень перераховували державні структури про згадки про себе у ЗМІ:

  Районна рада перераховувала 1 900 грн. на рахунок ПП Микита І.І.

  Департамент міського господарства перераховував 1 400 грн. на рахунок ФОП Тимошенко В.М.

  ОМЦ культури перераховувала 1 100 грн. на рахунок ПП “Ділове Закарпаття ЗС

  Боржавська сільська рада перераховувала 1 000 грн. до газети “Вісник Берегівщини

  Коритнянська сільська рада перераховувала 800 грн. на рахунки трьох ФОПів: Тимошенко В.М. – 530 грн., Янкевич Н.В. – 140 грн та ще один платіж Янкевич Наталя Володимирівна 140 грн.

  Нижньоворітська сільська рада перераховувала 700 грн. до ПП “Ділове Закарпаття ЗС

  Відділ культури Перечинської РДА перераховував 500 грн. до ПП “Ділове Закарпаття ЗС

  Відділ ОМС Перечинської РДА перераховував 500 грн. до “Народне слово

  Косонська сільська рада перераховувала 450 грн. на рахунок ПП Помаскіна О.Ю.

  Солянська сільська рада перераховувала 450 грн. до газети “Карпатська зірка

  УДПСС в м. Ужгороді перераховувало 400 грн. до ТОВ РВФ “Тиждень-Прес

  Закарпатська ОТІ ВОІ “СОІУ” перерахувала 100 грн. до ПП “Ділове Закарпаття ЗС

  УСЗН Перечинської РДА перерахувало 100 грн. до газети “Народне слово“.

  Нагадаємо, що сайт Колона продовжує проект “Піар влади у ЗМІ“, у якому висвітлюються дані про витрати з місцевих бюджетів коштів на ЗМІ. Ми уже писали про те скільки місцева влада Чернівецької області витратила на власний піар. Та описали на які ЗМІ пішов майже мільйон з бюджетів місцевої влади Івано-Франківська.

  Усі дані, у публікації щодо грошових переказів, що взяті з інтерактивної інфографіки на сайті Тексти, що створені за допомогою системи www.007.org.ua, котра аналізує платежі Держказначейства, що відображаються на e-data.gov.ua

  Автор тексту Оксенюк Роман

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   09.01.2024
   Сьогодні
   06.11.2023
   02.11.2023
   24.09.2023
   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   08.03.2022
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   01.04.2021
   Вверх