Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

10 несподіваних і неймовірних секретів сучасних авіалайнерів

Світ

10 несподіваних і неймовірних секретів сучасних авіалайнерів

Авіалайнер, безумовно, є одним з головних шедеврів і досягнень сучасної епохи. Міліарди людей користуються цим винаходом, щоб потрапити в будь-який куточок нашої планети, не замислюючись, яка величезна кількість інженерних і технологічних секретів їх оточує. Авіаперельоти, можливо, об’єднують всю земну кулю більше, ніж будь-який інший винахід людства.

Але є деякі факти про авіалайнери, які знаходяться за межами  загальних знань більшості людей. .

10. Усередині двигунів знаходяться заряди вибухової речовини.

10 несподіваних і неймовірних секретів сучасних авіалайнерів

фото: travelask.ru

Вони відомі як “Піропатрони”. Дивно, але вони використовуються для боротьби з пожежами в двигунах. Більшість літаків оснащено двома такими зарядами. Якщо перший не спрацьовує, то другий повинен виграти для лайнера кілька рятівних хвилин, поки той знайде місце для посадки.

9. Ваш літак може мати більш серйозні поломки, ніж ви припускаєте.

фото: travelask.ru

Кожна компанія хоче, щоб її літаки літали якомога частіше і з максимальною кількістю пасажирів. Повноцінний ремонт в літаку може зайняти кілька годин, а то й днів. Існує документ під назвою MMEL (Master Minimum Equipment List), в який вноситься будь-яка несправність. Заглянувши в нього, ви можете вирішити, чи потрібно вам летіти даними рейсом. Ця система допускає зліт при наявності лише половини потенційно робочих систем. Остаточне рішення про політ приймає капітан. Але компанія завжди може знайти капітана, який буде згідливіший.

8. Повітря в кабіну надходить з двигуна, а не зовні.

10 несподіваних і неймовірних секретів сучасних авіалайнерів

фото: travelask.ru

Повітря в салоні літака – не те ж саме, що повітря зовні. На великій висоті повітря дуже розріджене. Щоб людина змогла дихати і залишатися у свідомості, в салон надходить повітря, яке пропускається через двигуни і стискається.

7. Аварійна декомпресія – це набагато гірше, ніж ви думаєте.

фото: travelask.ru

Коли екіпаж говорить “надіти власну маску “, вони не жартують. Повітря на висоті настільки розріджене, що у разі декомпресії ви зможете залишатися у свідомості 30-45 секунд. Крім того, повітря на великій висоті дуже холодне і може досягати температури -60 градусів за Цельсієм.

6. Кисневі маски – тимчасова допомога.

фото: travelask.ru

Маски працюють лише 12 хвилин після розпакування. За цей час пілоти повинні встигнути знизитися до висоти, де можна нормально дихати. Крім того, маски не захистять вас від будь-яких газів або диму.

5. Рятувальні плоти не завжди такі, як вам здається.

10 несподіваних і неймовірних секретів сучасних авіалайнерів

фото: travelask.ru

При можливості уважно вивчіть інструкцію безпеки, перебуваючи на борту літака. Якщо люди намальовані плаваючими поряд з плотом, тримаються за нього однією рукою, а не сидять на ньому, це означає, що пліт просто перевернеться в воді, коли хтось спробує на нього забратися.

4. Ваш літак отримав сертифікат безпеки … шляхом підкупу.

фото: travelask.ru

Влаштовуючи тренувальні евакуації пасажирів, авіакомпанії зайшли в глухий кут. Люди, яких попросили взяти участь у моделюванні подій, були вкрай спокійні і ввічливі один з одним, що абсолютно не схоже на реальну надзвичайну ситуацію. Як же дослідникам вдалося викликати у людей почуття розпачу? Вони виявили, що їм достатньо запропонувати не більше 30 доларів кожному учаснику, якщо він вибереться одним з перших, щоб той правдоподібно зімітував середньостатистичної людини в штовхатися, кричить і дертися натовпі, охопленої панікою.

3. Портативні електронні пристрої ніяк не впливають на системи літака.

10 несподіваних і неймовірних секретів сучасних авіалайнерів

фото: travelask.ru

Зараз деякі авіакомпанії дозволяють своїм пасажирам користуватися гаджетами під час тривалих перельотів. І це продиктовано цілком здоровим глуздом, адже ніяких доказів впливу мобільних пристроїв на системи авіалайнера не було знайдено, і ймовірність цього абсолютно мінімальна.

2. Але мобільні пристрої пілотів вже ставали причинами пригод.

фото: travelask.ru

Попередній пункт абсолютно не означає, що мобільні телефони ніколи не викликали інцидентів. Справа в тому, що дзвінок телефону під час посадки (вібрація або звуковий сигнал) виробляють відволікаючий шум в критичний момент. Одного разу через несвоєчасне дзвінка телефону пілот забув випустити шасі під час посадки.

1. “Мінімальне паливо” – це не так страшно, як ви думаєте.

фото: travelask.ru

Гарна новина полягає в тому, що “мінімальне паливо” не означає кількість, якого вистачить лише на переліт між двома потрібними аеропортами. Згідно з міжнародним авіазаконодательству, лайнер повинен нести паливо для фактичного перельоту, певну кількість вільного палива (“Паливо для непередбачених обставин”, плюс 3-5% від попереднього обсягу), а також додаткову кількість палива для випадку витоку (“Альтернативне паливо”). Крім того, літак має запас палива, розрахований на півгодини польоту.

Читайте також:  10 світових онлайн-ресурсів для безкоштовної освіти

Відкрити матеріал
Читайте також:
Коментарі

Рекомендації

Загрузка...
Вверх