– Яка ваша основна діяльність?

-Зараз я усі сили віддаю учителюванню, викладаю англійську мову у Бродівській СЗОШ № 2. Я отримую задоволення від своєї професії і планую ще кілька років працювати у школі, якщо “не психану і не буду вбивати людей”, бо це страшенно нервова робота. (сміється) І звісно, я знаходжу час для написання нових оповідань.

– Чим ви займаєтесь, окрім літературної діяльності та учителювання?

– Я журналюю на українському порталі playua.net . Також я є одним із керівників української перекладацької спілки цифрового сервісу Steam. А ще я інколи сплю.

Гаразд, повернімося до літератури. Коли ви почали писати уперше?

– Тоді, коли навчився, у першому класі, і тоді ж написав перший твір – казку про Слоника.(сміється)

– Хто вплинув на формування вашого світогляду як письменника?

– У пршу чергу, це Всеволод Нестайко, я вважаю його твори повинна прочитати кожна дитина, та й дрослим не завадить, Також Оксана Думанська, львівська письменниця, після особистого знайомства стала моєю наставницею. Ну і звісно ж, хочу відмітити трьох шкільних вчителів, які доклали багато зусиль, аби виліпити з мене людину.

– Де ви берете ідеї для написання творів?

– Ну як, читаю книги, дивлюсь фільми і часто думаю, як можна покращити ту або іншу історію.Це постійний процес, бо я не вірю у натхнення. Це виправдання для ледарів. Якщо людина хоче працювати, вона сідає і пише. Адже якщо ти любиш свою справу, тобі не потрібно чекати, поки прийде муза.

– Що ви пишете на даний момент?

– Зараз я працюю над своїм першиим романом під назвою “№8” і паралельно готую кілька інших творів.

– Коли книга побачить світ?

– Коли буде готова, тоді з”явиться.(усміхається) Ще не знаю ,як складеться з видавцем. зважаючи на труднощі попереднього досвіду, можливо, книга буде безкоштовна в нашій країні.

– Що нас чекає у книзі?

– Це роман “у суміші”, тобто фарш з усього: пригоди, трилер тощо.

– В інтернеті ви оновлюєте свій рівень, зараз ви письменник 5-ого левела. За якими критеріями піднімаєте рівень?

– 6-тий рівень – це вже написання “повнометражного твору”. Зараз я “бігаю на короткі дистанції”, але треба готуватися до марафону. Тому я працюю над тим, аби моя майбутня книга була на кілька голів вища за попередню.

– Ви не задоволені першим літературним досвідом?

– “Наслідки надмірного вживання кави”-книга, яка припала людям до душі, але мені з часом розподобалась. І я вважаю, що це нормально, адже тепер можу написати щось краще!x_546069e1

– Ви хочете виїхати у велике місто?

– НІ! Стівен Кінг все життя прожив у маленьких містечках- це круто. Наприклад, лише транспорт у великих містах мене бісить.

– Що ви плануєте на майбутнє?

– Якщо говорити про майбутні перспективи- це друк книги, яка буде написана без зайвих слів і цікаво.

– Ваша манера написання відповідає твердженню: “Стислість – сестра таланту”?

– Так, я не люблю лити воду. Вподобання людей за сотні років не змінились, і як казав Арістотель:”Думка, яку сказано красиво, втрачає половину свого змісту”. Насправді майже усі хороші книги не є товсті, вони без жиру. Людям потрібен не жир, а м”ясо. Все коротко, ясно і з експресією.

– Чи плануєте ви написати сценарій до фільму?

– Звісно,так! У мене був такий досвід. І я шукаю можливостей проявити себе як кіносценарист або написати ігровий сценарій. Є можливості, є однодумці . Будемо працювати та сподіватись на краще. (усміхається)

– До якого часу ви плануєте видати роман?

– Сподіваюсь, що допишу, поки мені 24 роки. Знову ж таки, коли буде підходити фінішна пряма, є кілька творчих ідей, як я буду рекламувати “Номер 8”. Дійсно, є цікаві задуми, потрібні умови для їх реалізації. Будемо створювати!

Автор: Сайт громадської журналістики