Наші контакти

    Колона – Cайт громадської журналістики

    Головне зображення ілюстративне

    Поради

    Прості правила безпеки на кухні. 5 простих порад

    Думаєте, що ваш досвід ведення домашнього господарства так великий і бездоганний, що поради з техніки безпеки вам не потрібні?

    Помиляєтесь. Адже саме досвід деколи робить нас безтурботними. Тому ми й наводимо нижче 5 важливих правил і порад, які стануть в нагоді будь-якій господині, щоб убезпечити себе на кухні.

    Враження людей з дальтонізмом які вперше побачили кольори (ВІДЕО)Як у ресторані, так і вдома найважливішим місцем для магічного дійства є кухня. Саме тут ми створюємо не просто їжу, а предмет сімейного єднання, відчуття затишку і джерело маленьких радощів.

    На підлозі біля плити постеліть килимок, щоб не ковзати

    Тому тут повинна бути налагоджена і відрегульована робота. Останнє можливо при дотриманні певних правил безпеки.

    1. Почнемо з стану підлоги. Підлога на кухні завжди повинен бути чистим і сухим, щоб запобігти можливого ковзання та травмування. Дотримуватись цього правила буває складно, тому під час готування, миття посуду, вода і шматочки продуктів часто падають на підлогу, створюючи “джерела травматизму”.

    Проста порада – постеліть перед раковиною невеликий килимок. Тоді, навіть будучи мокрим, він запобіжить ковзанню. В якості килимка можна використовувати будь-яку м’яку тканину, яка добре вбирає вологу, а потім – легко стирається. Так ви точно не посковзнетеся. Та й прибирання стане простішим.

    Перевіряйте справність електро приладів перед включенням
    1. Перед роботою з якими електроприладами заздалегідь перевірте справність їх шнура. Просто? Так. Але постійно використовуючи міксер, блендер, комбайн, ми включаємо їх у мережу автоматично, забувши, що вони є потенційним джерелом небезпеки. А шнури зношуються! Навіть на найдорожчих побутових пристосуваннях! Якщо при включенні вилки в розетку вона іскрить, це вже сигнал про те, що її пора ремонтувати.

    Пам’ятати про перевірку справності складно. Щоб привчити себе робити це, введіть звичку скручувати шнур після вимикання. Тоді, щоразу скручуючи і розкручуючи шнур ви мимоволі перевірите його стан. Не залишайте електроприлади без нагляду, в іншому випадку ви можете стати героєм ще однієї історії з пожежею.

    Передавати ніж можна тільки рукояткою вперед
    1. Передавати гострі предмети можна тільки рукояткою вперед. Відкривати консерви і пляшки можна за допомогою спеціального ножа, але ніяк не звичайного кухонного, призначеного для нарізування. Так, така спокуса часом виникає. Але ви ж дбайлива господиня! Значить, ключі для консервів у вас завжди на місці і завжди під рукою.

    Щоб не втрачати штопор або консервний ніж, заведіть для них окрему поличку, шухлядка, коробочку. Коли вони лежать разом з іншим кухонним приладдям, існує великий шанс їх кудись заховати.

    Не варто проштовхувати м’ясо в м’ясорубку
    1. Користуючись м’ясорубкою, не варто проштовхувати продукти пальцем в отвір приладу – ви ризикуєте травмувати себе. Для цієї мети існує спеціальна насадка. Працюючи з теркою, будьте акуратні, щоб не поранити руки. Для цього не варто прагнути натерти шматочки повністю, поки не зітрете разом з ними шкіру пальців.

    Якщо спеціальної насадки для м’ясорубки немає, то можна скористатися дерев’яною лопаткою. Підберіть лопаточку з короткою ручкою. Можете зберігати її поряд зі штопором і консервним ключем, щоб вона не губилася.

    Будьте обережні з гарячим посудом
    1. Будьте обережні з стравами, котрі, ще готуються! Брати гарячий посуд можна тільки з використанням прихватки, відкривати кришку посуду з киплячим вмістом можна тільки від себе, щоб не обпекти себе парою. Будьте обережні з посудом, який має довгі ручки. Його слід ставити подалі на столі, щоб випадково не зачепити рукою і не впустити на підлогу або собі на ногу.

    Пам’ятаєте, як у дитинстві мами пришивали до рукавиць гумку, щоб вони не губилися? Теж ви можете зробити з хваталки. Пришийте до них мотузочку, тасьму, гумку. У такому вигляді ви можете повісити їх на шию під час приготування їжі. І тоді прихватки будуть з вами навіть в найнесподіваніший момент.

    Безпечного вам кухонного творчості!

    Щоб такого не трапилося, дотримуйтесь правил безпеки

    Джерело: webblaknot.biz

    Відкрити матеріал


    Прокоментувати

    Leave a Reply

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      09.01.2024
      Сьогодні
      06.11.2023
      02.11.2023
      24.09.2023
      03.10.2022
      21.08.2022
      03.05.2022
      20.04.2022
      08.03.2022
      27.05.2021
      23.05.2021
      30.04.2021
      29.04.2021
      01.04.2021
      Вверх