Наші контакти

    Колона – Cайт громадської журналістики

    Новини

    Які реформи пообіцяли підтримати, потрапивши в Парламент, рівненські кандидати в нардепи

    «Карта реформ» складається з 18 реформ, до кожної з яких є опис, основні завдання, кроки та головні заходи для втілення. Заходи в свою чергу містять короткі концепції, або ж номери законопроектів, якщо такі вже зареєстровані.

    «Дорожня карта реформ для майбутнього партламенту» – проект «Реанімаційного пакету реформ» який декларує головні, на думку активістів, напрями реформування держави та шляхи втілення цих змін. Як пройшла презентація «карти», хто з рівненських кандидатів у нардепи підтримає ініціативу, та що це таке у матеріалі ЧЕТВЕРТОЇ ВЛАДИ.

    У Рівному за ініціативи «Реанімаційного пакету реформ» (далі РПР – авт.) та громадського руху «Чесно» відбувся круглий стіл на тему «Дорожня карта реформ для майбутнього партламенту». Ініціатори заходу презентували рівненським кандидатам покрокові плани впровадження необхідних змін у законодавстві. Для участі у події запросили кандидатів по 152 округу, лише троє з яких прийшли: Микола Бляшин, Юрій Прокопчук, Дмитро Якимець .

    Що таке «Реанімаційний пакет реформ»

    РПР – ініціатива громадських активістів, що об’єднались для прискорення реформування України. Навколо ініціативи об`єднались близько 150 експертів, активістів, журналістів, науковців, правозахисників, які разом створюють законопроекти, добиваються їхнього ухвалення та контролюють втілення цих законів.

    З ліва на право: Іван Лукеря, Вадим Міський, Микола Виговський та Олександр Ябчанка

    Зараз у Верховній Раді ініціативу підтримують 24 нардепи. У новому парламенті їх має бути 226, кажуть активісти. Саме це є метою діалогу з майбутніми парламентарями.  За півроку існування РПР підготовлено близько півстоні законопроектів, половину з них зареєстровано. Ухвалено 12 законів, але, зі слів активістів це дуже мало, оскільки залишилось ще близько 20.

    Що таке «Дорожня карта реформ для майбутнього партламенту»

    – Перед виборами ми вирішили написати таку карту реформ для країни. Це, власне, відповідь на гасла і на зміст революції, оскільки якщо ми казали, що хочемо збалансовану систему влади без диктатора, то ми написали карту реформ конституційних. Якщо ми казали, що ми проти централізації влади. то ми написали карту реформи місцевого самоврядування. якщо ми казали, що ми хочемо незалежний суд та прокуратуру, які є не каральними органами, то ми написали карту реформи прокуратури та карту реформи правопорядку, – каже менеджер групи РПР з реформи місцевого самоврядування та децентралізації Іван Лукеря.

    В «Дорожню карту» входять 18 реформ. Окрім згаданих вище це антикорупційна, публічної адміністрації, виборна, медійна, економічна, банківська, податкова, енергетична, військова та інші. До кожної є план з реальними напрацюваннями у вигляді законопроектів, концепцій. Детально ознайомитись з цим можна на сторінці РПР.

    Менеджер групи групи з реформи системи охорони здоров`я Олександр Ябчанка акцентував увагу на тому, що більшість нардепів обмежуються лише загальними фразами стосовно реформування медицини. Згідно закону це безкоштовно, але усі платять і усі про це знають та ніякого зрушення з початку незалежності немає. Лише зміна 49 статті Конституції України дозволить подальші реформування, каже Олександр. Саме це є першим кроком змін у медичній реформі «Дорожньої карти».

    Присутні на зустрічі рівненські громадські активісти знайшли недоліки і без критики не обійшлось. Святослав Клічук наголосив на недосконалості банківської реформи. Сергій Пінчук, експерт у сфері ЖКГ, звернув увагу на відсутність реформи житлово-комунального господарства.

    Основним завданням зустрічі була пропозиція кандидатам у нардепи підписати меморандум про співпрацю з РПР, тобто публічно підтримати ініціативу. Крім цього, необхідно оприлюднити повну автобіографію, декларацію та звіт про використання коштів з передвиборочого фонду. Присутні кандидати пообіцяли свою підтримку, та підписати без ознайомлення юриста з документом погодився лише Юрій Прокопчук.

    Джерело: ЧЕТВЕРТА ВЛАДА

    Відкрити матеріал


    Прокоментувати

    Leave a Reply

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

      09.01.2024
      Сьогодні
      06.11.2023
      02.11.2023
      24.09.2023
      03.10.2022
      21.08.2022
      03.05.2022
      20.04.2022
      08.03.2022
      27.05.2021
      23.05.2021
      30.04.2021
      29.04.2021
      01.04.2021
      Вверх