Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  На Волині може з'явитися нова школа: оголошено тендер
  Головне зображення ілюстративне

  Новини

  Як мотивувати школяра на навчання після канікул

  Сьогодні Ми розкажемо про те, як батькам мотивувати відвідувати навчання після канікул своїх дітей. Ці поради допоможуть вашій дитині налаштуватися на навчання швидко і просто, а вам – уникнути скандалів у родині.

  Наближається початок навчального року, а з ним і знайомі багатьом батькам проблеми, пов’язані з входженням дитини в робочий ритм. Практично весь вересень чадо складно закликати до порядку, йому важко вставати вранці і важко зосередитися, через що страждає і успішність, і дисципліна. Втім, всього цього можна уникнути, якщо вже в серпні розпочати плавно перебудовувати школяра з канікулярного розпорядку на навчальний. І сьогодні Passion.ru розповість, як це зробити.

  Зміни в режимі дня
  Якщо ви в літні канікули дозволяєте дитині спати стільки, скільки йому хочеться, то в серпні варто поступово пересувати підйом ближче до того часу, в який він зазвичай встає в дні навчання. Приблизно за три тижні до 1 вересня почніть щодня будити своє чадо на 10-15 хвилин раніше, ніж напередодні.
  При цьому постарайтеся зробити так, щоб момент пробудження викликав у дитини виключно позитивні емоції. Цього можна домогтися за допомогою якого-небудь корисного ласощі, даного йому ще в ліжку, чи обіцянки цікавої гри, яка його чекає, як тільки він встане і поснідає. Природно, вам теж доведеться вставати разом з дитиною, навіть якщо у вас відпустка, інакше ваше чадо буде ображатися на те, що ви, розбудивши його в несусвітню рань, відправляєтеся назад в ліжко.
  До того ж у серпні не варто дозволяти дитині лягати спати надто пізно. Зведіть до мінімуму вечірні ігри, опівнічні посиденьки з дорослими, читання в ліжку, а щоб він не бунтував, поступите так само, як і з ранковим підйомом – щодня ненав’язливо укладайте його трохи раніше, ніж напередодні.

  навчання після канікул

  Щоденні заняття
  Якщо ви протягом двох перших місяців канікул дозволяли своїй дитині відпочивати і не займатися позакласними завданнями, то в серпні варто виділити 2-3 години на день або для повторення пройденого в минулому навчальному році матеріалу (написання диктантів, вирішення завдань і т.п.) , або для виконання того, що йому задали на літо.
  Бажано, щоб заняття проходили в ранкові години, відразу після сніданку, в цьому випадку 1 вересня дитина без проблем увійде в робочий ритм і не буде відчувати себе так, як ніби потрапив «з балу на корабель». Ранок у нього знову стане асоціюватися з навчанням, тому нервова система не зазнає стандартного для початку навчального року стресу.
  Якщо ж вашій дитині належить вчитися в другу зміну, то заняття краще розбити на 2 етапи – більш складну частину перенести на післяобідній час, а, наприклад, позакласне читання поставити на ранок. Це задасть потрібний темп, адже потім вашому чаду в першій половині дня треба буде робити уроки – як правило, ввечері сил на це у школярів вже не вистачає.

  Спілкування з однокласниками
  У тому випадку, якщо ваша дитина проводить серпень у місті, то запропонуйте йому здзвонитися з однокласниками і зустрітися з ними. Швидше за все, він нудьгував по тим, з ким дружить у школі, навіть якщо і не усвідомлював цього повною мірою. Тому спілкування зі шкільними друзями викличе бажання швидше почати навчальний рік і посприяє комфортному входженню в робочий ритм.
  Якщо ж ваше чадо серпня проводиться не вдома, а з вами на дачі або на море, то частіше запитуйте його про шкільних друзів, нагадуйте йому про них, це підштовхне його прагнення знову опинитися в суспільстві цих дітей, і відповідно 1 вересня вже не буде викликати негативних емоцій.

  Купівля шкільного приладдя

  Налаштувати школяра на потрібний лад допоможе та спільна з ним придбання всього того, що йому знадобиться протягом навчального року. Не займайтеся покупками самостійно, візьміть своє чадо з собою, нехай він сам вибере собі зошити з сподобалися йому малюнками, канцелярські товари, рюкзак, підручники та дидактичні матеріали.
  Включення дитини в процес підготовки до навчального року покаже йому, що ви вважаєте його дорослим і самостійним. Відповідно, він буде пишатися своїм вибором необхідного приладдя і стане прагнути в школу, щоб похвалитися перед однокласниками тим, що сам вибрав.
  До речі, якщо в школі, в якій навчається ваша дитина, немає заборон на кольорові зошити з різноманітними малюнками на обкладинках, то не варто нав’язувати йому спокійні монохромні забарвлення. Не будьте консервативні – сучасні діти ставляться до красивих шкільному приладдю як до показника статусу, вони ними міряються, тому не позбавляйте чадо цього задоволення.
  Однак при цьому відмовитися від зошитів і пеналів з героями мультфільмів і з іншими барвистими зображеннями навіть не можна, а потрібно в тому випадку, якщо ваша дитина – першокласник. Будь строкаті деталі стануть відволікати його від навчання, тому чим простіше буде все, що ви купите, тим краще.

  Остання тиждень серпня
  Повернемося до психологічної та фізичної реорганізації дитини перед школою. За тиждень до 1 вересня варто взагалі повністю перевести його на той режим, якого він буде дотримуватися протягом навчального року. Не вважайте, що так ви позбавляєте своє чадо останніх канікулярних днів – строгий розпорядок в результаті послужить добру службу і вашому школяреві, і вам самим.
  Якщо ж ваша дитина до останнього літнього дня житиме без розпорядку і займатися тим, чим йому хочеться, ви навряд чи зможете вимагати від нього повної віддачі і успіхів у навчанні, поки він не увійде в потрібний ритм і не перебудується на навчальний рік. Так що забудьте про жалість, а своєму чаду нагадайте, що навчання – це його робота, яку треба робити добре, а тому до неї потрібно готуватися заздалегідь.

  1 вересня – сімейне свято
  Для того щоб звести до мінімуму всі негативні емоції, пов’язані з поверненням до суворому розпорядку навчального року, заздалегідь оголосіть 1 вересня святковим днем. Придумайте разом з дитиною, як ви відзначите цю подію. Якщо є така можливість, то після школи сходіть всією родиною в кафе або в парк розваг.
  Ну, а якщо ви з якихось причин не можете днем ​​приділити увагу своїй дитині, то хоча б ввечері влаштуйте урочиста вечеря з тими стравами та солодощами, які він любить. Не забудьте приготувати невеликий (або дорогий – все залежить від ваших доходів) сюрприз-подарунок, про який натякніть своєму чаду заздалегідь, а вручите тоді, коли за столом збереться вся родина.
  До речі, відмінним подарунком школяреві на 1 вересня може стати планшет. Зараз багато шкіл поступово переходять на електронні підручники, та й носити один гаджет легше, ніж купу книг, так що ваш презент виявиться не тільки приємним, але і корисним. Необов’язково вибирати дорогу і супермодну модель, головне, щоб девайс мав багато функцій і стильно виглядав.
  ***
  У завершенні статті дозвольте дати вам ще одна порада: пояснюйте дитині всі свої рішення і дії, пов’язані з його перекладом на більш суворий розпорядок. Фрази «так треба», «тобі потрібно», «це необхідно для твого ж блага» без докладної мотивування викликають тільки образу і відторгнення. Тому не полінуйтеся щораз розповідати своєму школяреві, з якої причини ви укладаєте його спати раніше, ніж він награється, і піднімаєте тоді, коли він мріє ще поспати. І не забувайте супроводжувати свої висловлювання обіцянкою чогось приємного або, принаймні, того, що протягом усього навчального року вашому чаду буде легше вчитися.

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   22.05.2024
   09.01.2024
   Сьогодні
   06.11.2023
   02.11.2023
   24.09.2023
   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   08.03.2022
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   Вверх