Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Історія

  Ви відвідали онлайн музей спадщини князів Острозьких?

  Ви відвідали онлайн музей спадщини князів Острозьких?

  Спадщина князів Острозьких займає вагоме місце у нашій історії та культурі. Перемога в битві під Оршею, заснування Острозької академії, видання Острозької Біблії та інші вагомі здобутки прославили княжий рід на весь світ, а легенди про їхні безмірні багатства та сімейні історії вражають й досі.

  Для того, щоб представити спадщину княжого роду широкій аудиторії, в 2019 році був ініційований проект «Віртуальний музей спадщини князів Острозьких» https://www.ostvr.com/uk. Це перша спроба об’єднати інформацію про надбання князів у вигляді онлайн платформи для популяризації культурної спадщини княжого роду в інтерактивному форматі.

  Засновниці проекту – Анастасія Драчук та Олеся Гощук.

  (фото – Антон Трофімчук)

  Перший етап проекту, що включав створення веб-ресурсу та наповнення його матеріалами, здійснено за підтримки Українського культурного Фонду.  За допомогою сучасних технологій, зокрема методу фотограмметрії, було оцифровано понад 20 автентичних експонатів XIV-XVII ст. Для створення однієї 3D моделі зроблено від 400 до 1500 високоточних фотографій. Також відзнято 5 відео віртуальної реальності, які занурюють глядача в атмосферу міста та розповідають про історію та діяльність роду Острозьких.

  У цьому році для доповнення віртуального музею була створена інтерактивна карта володінь князів Острозьких, діджитал-платформа для представлення культурної спадщини територіальних володінь князів Острозьких (XII-XVII ст.)

  Інтерактивна карта – це ефективний та цікавий засіб для онлайн мандрівки найцікавішими містами п’яти країн світу – України, Польщі, Білорусії, Литви та Словаччини, які колись належали княжому роду та до цього часу зберігають своє історичне надбання. Вона стане в нагоді любителям мандрівок, які через карантинні обмеження не можуть активно подорожувати. Завдяки інтерактивній карті можна віртуально побувати в 15 містах, що входили до острозького князівства, та спланувати собі майбутню реальну мандрівку.

  Проект реалізований за підтримки House of Europe.

  Для втілення цифрового проекту було створено живописну карту володінь князів Острозьких. Над нею працював київський художник Юрій Нікітін спільно з історичним консультантом проекту Миколою Бендюком:

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Вверх