Здоров'я
Водні артерії Рівного
Водні артерії Рівного поступово помирають.
Давно відомо, що без води немає життя. А що, якщо у воді немає життя? Кореспондент Kolona.net поцікавився у рівненських студентів-екологів про перспективи збереження та очищення так званих водних артерій Рівного – озера Басів Кут та річки Устя.
Загальна інформація, яку надали студенти:
Басівкутське озеро – це штучно створена водойма в результаті побудови греблі на р. Устя.
Площа водного дзеркала – 40 га, середня ширина – 1000 м, найбільша середня глибина – 10 м. Водоохоронна зона біля озера недотримана.
В межах водоохоронної зони спостерігається забудова, розораність територій. Є місце для відпочинку населення.
Водні артерії Рівного поступово помирають. Росте прибережна рослинність: очерет, рогіз.
Річка Устя бере свій початок в с. Дермань Здолбунівського району Рівненської області. Біля села Оржів впадає в р. Горинь і є її притокою.
Довжина річки – 68 км, площа водозбору – 756 км2. Річка Устя належить до малих річок. Використовується в рекреаційних та рибогосподарських цілях.
На її березі знаходиться м. Рівне та м. Здолбунів, а також інші населені пункти.
Щодо рекомендацій, які можна надати, такі: очистити річку Устя та Басівкутське озеро від твердих побутових відходів та побутового стоку, тому що це найбільші забрудники.
Водні артерії Рівного поступово помирають. Також потрібно зменшити хімічне забруднення води.
Якість води не відповідає стандартам, тому що господарсько – побутові, промислові та побутові стоки зумовлюють хімічне, фізичне, біологічне та теплове забруднення водної поверхні.
Якщо говорити звичайними словами, а не екологічною термінологією, то все просто: озеро Басів кут і річка Устя страждають від забруднення внаслідок негативної і тривалої діяльності людини. І, що можна сказати у висновку: люди бережіть воду, адже це один із найцінніших дарів, які дала нам Природа.
