Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Уряд замовить книги на 16 мільйонів гривень
  Головне зображення ілюстративне

  Поради

  15 способів як легко та швидко вивчити багато іноземних слів

  Кожен з нас знає, що вивчення будь-якої іноземної мови – справа непроста. Не завжди вдається тримати свій мозок в активному стані і кожен день запам’ятовувати десяток нових слів. Але існують методики, що полегшують навчальний процес. Давайте подивимося, що з пропонованого може нам допомогти без особливої ​​напруги запам’ятовувати англійські слова.

  як вивчити багато англійських слів

  Джерело: zhyvo.in.ua

  1. Ведемо словник

  На думку психологів, приблизно 30% слів ми запам’ятовуємо в тому випадку, якщо вносимо їх в свій власний словник. Пам’ятайте, як в школі вчитель вимагав, щоб ми все нові слова записували в зошит. Ось і тепер варто повернутися до забутої практики. Заведіть собі зошит і вчіть нові слова по ній. Третина записаного обов’язково відкладеться в пам’яті.

  2. Складаємо картки

  З одного боку записуємо англійське слово, зі зворотним – переклад і носимо з собою. Як тільки випадає вільна хвилина, дістаємо з сумки і вчимо. Особливо корисно це робити в автомобільній пробці, в метро, ​​в черзі – займаємося корисною справою, а не сердимося даремно.

  3. Розширюємо асоціативні зв’язки

  Для того щоб мозок запам’ятав нове слово, він повинен вбудувати його в систему вже засвоєних понять. Нове повинно об’єднатися зі старим – так відбувається запам’ятовування. Як використовувати цю рекомендацію на практиці? Дуже просто. Напишіть в центрі аркуша паперу слово, яке ви хочете запам’ятати, і від нього проведіть лінії на всі боки. На кінці кожної лінії запишіть слова, які асоціативно приходять вам на думку, коли ви думаєте про слово, розміщеному в центрі. У вас можуть виникнути найнесподіваніші та незрозумілі асоціації – записуйте їх і нічому не дивуйтеся. Тепер всі ці слова, і нове в тому числі, пов’язані між собою в вашому мозку. Побачивши або почувши одне з них, ви з легкістю згадаєте інші.

  4. Запам’ятовуємо фрази

  Поряд зі словами, вчимо словосполучення. В англійській мові, як і в будь-якому іншому, безліч стійких виразів. Знаходимо їх у словнику, переписуємо в зошит і запам’ятовуємо.

  5. Запам’ятовуємо антоніми і синоніми

  Як ви знаєте, антоніми – це слова з протилежним значенням, а синоніми – зі схожим. Такі пари понять набагато легше і надійніше відкладаються в пам’яті, тому що між ними мозок створює стійкі зв’язки.

  6. Складаємо історії

  Для того щоб слова, які ви вчите зараз, надійніше вклалися в пам’яті, придумайте, використовуючи їх, якусь історію. Чим неймовірніше і безглуздіше вона вийде, тим краще, адже мозок особливо легко запам’ятовує саме все незвичайне, нестандартне.

  7. Розбираємо слово за складом

  Вчіться розуміти, з яких частин складається те чи інше слово. В англійській мові, як і російською, «будівельний матеріал» слів один і той же: приставки, коріння, суфікси і закінчення. Якщо ви запам’ятаєте, що означають часто зустрічаються приставки (наприклад, un-, dis-, con-, micro- і т. Д.) І суфікси (наприклад, -able, -ly, -ent, -tion, -ive і т. д.), вам легше буде інтуїтивно розуміти значення нових слів.


  8. Читаємо

  Доведено, що в процесі читання слова запам’ятовуються набагато легше і швидше. Тим більше що безліч людей найкраще сприймають нову інформацію саме візуально. Так що читайте книги, журнали, газети – все, що завгодно. Незрозумілі слова тут же перевіряйте по електронного словника – благо зараз не проблема скачати його навіть на телефон або планшет і завжди мати під рукою.

  9. Слухаємо

  Аудиалів – людей, краще сприймають інформацію на слух, – теж предостатньо. Їм як нікому, знадобляться всілякі аудіоуроки. Запишіть адаптований англійський текст на мобілку і слухайте при будь-якому зручному випадку.

  10. Спілкуємося

  Недостатньо просто вчити слова – необхідно практикуватися в їх вживанні. У наш час це не складе труднощів. Не обов’язково відвідувати курси англійської мови в своєму місті, щоб обзавестися співрозмовниками. Знайдіть в Інтернеті людей, точно таких же, як і ви, зайнятих вивченням англійських слів, і спілкуйтеся в Skype. До речі, Інтернет дає можливості практикуватися в розмовній мові і з носіями мови.

  11. Дивимося фільми англійською

  Це чудовий спосіб легко запам’ятовувати нові слова. Спочатку дивіться кіно з титрами – вони допоможуть вам краще розуміти почуте. Потім починайте просто слухати мову і намагайтеся уловлювати загальний зміст, навіть якщо не розумієте багатьох слів.

  12. Повторюємо

  Психологи пропонують наступний алгоритм невимушеного запам’ятовування англійських слів. Припустимо, ви вивчили нове слово – відразу ж використовуйте його: наприклад, придумайте з ним одне-два речення, прочитайте текст, в якому воно зустрічається. Потім повторіть ці дії через десять хвилин. Потім – через годину. Після чого поверніться до цього слова на наступний день. І нарешті – через тиждень. Все, слово намертво закарбувалося у вашій пам’яті.

  13. Вчимося кожен день

  Займатися мовою потрібно не час від часу, коли буде настрій, а на постійній, регулярній основі. Психологи, до речі, радять не пропускати жодного дня занять. Але якщо ви відчули втому, можете зробити перерву на два-три дні.

  14. Вчимося за планом

  Обов’язково складіть план навчання: скільки слів і на яку тему ви повинні вивчити кожен день, коли і з ким будете практикуватися в усному мовленні. Визначте, в який час ваш мозок найкраще налаштований на сприйняття нового. Під час уроку провітрюйте приміщення, вставайте з-за столу – це все також активізує мозкову діяльність. Обов’язково хваліть себе і нагороджуйте за успіхи.

  15. Ставимо реальні завдання

  В Інтернеті можна зустріти безліч розповідей про те, як та чи інша людина вивчив тисячу слів чи не за тиждень. Звичайно, і таке реально, але у різних людей різні можливості. І якщо вам вдається вивчити за день всього лише десять слів, – це теж великий успіх. Психологи, до речі, стверджують, що при щоденному двогодинному занятті добре відкладаються в пам’яті тільки три-десять слів, і це хороший результат. Можна займатися і більше часу, але з кожною годиною ефективність запам’ятовування знижується, і мозку потрібно більше часу для відновлення.

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   09.01.2024
   06.11.2023
   02.11.2023
   24.09.2023
   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   08.03.2022
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   01.04.2021
   Вверх