Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

15 способів як легко та швидко вивчити багато іноземних слів

Уряд замовить книги на 16 мільйонів гривень
Головне зображення ілюстративне

Поради

15 способів як легко та швидко вивчити багато іноземних слів

Кожен з нас знає, що вивчення будь-якої іноземної мови – справа непроста. Не завжди вдається тримати свій мозок в активному стані і кожен день запам’ятовувати десяток нових слів. Але існують методики, що полегшують навчальний процес. Давайте подивимося, що з пропонованого може нам допомогти без особливої ​​напруги запам’ятовувати англійські слова.

як вивчити багато англійських слів

Джерело: zhyvo.in.ua

1. Ведемо словник

На думку психологів, приблизно 30% слів ми запам’ятовуємо в тому випадку, якщо вносимо їх в свій власний словник. Пам’ятайте, як в школі вчитель вимагав, щоб ми все нові слова записували в зошит. Ось і тепер варто повернутися до забутої практики. Заведіть собі зошит і вчіть нові слова по ній. Третина записаного обов’язково відкладеться в пам’яті.

2. Складаємо картки

З одного боку записуємо англійське слово, зі зворотним – переклад і носимо з собою. Як тільки випадає вільна хвилина, дістаємо з сумки і вчимо. Особливо корисно це робити в автомобільній пробці, в метро, ​​в черзі – займаємося корисною справою, а не сердимося даремно.

3. Розширюємо асоціативні зв’язки

Для того щоб мозок запам’ятав нове слово, він повинен вбудувати його в систему вже засвоєних понять. Нове повинно об’єднатися зі старим – так відбувається запам’ятовування. Як використовувати цю рекомендацію на практиці? Дуже просто. Напишіть в центрі аркуша паперу слово, яке ви хочете запам’ятати, і від нього проведіть лінії на всі боки. На кінці кожної лінії запишіть слова, які асоціативно приходять вам на думку, коли ви думаєте про слово, розміщеному в центрі. У вас можуть виникнути найнесподіваніші та незрозумілі асоціації – записуйте їх і нічому не дивуйтеся. Тепер всі ці слова, і нове в тому числі, пов’язані між собою в вашому мозку. Побачивши або почувши одне з них, ви з легкістю згадаєте інші.

4. Запам’ятовуємо фрази

Поряд зі словами, вчимо словосполучення. В англійській мові, як і в будь-якому іншому, безліч стійких виразів. Знаходимо їх у словнику, переписуємо в зошит і запам’ятовуємо.

5. Запам’ятовуємо антоніми і синоніми

Як ви знаєте, антоніми – це слова з протилежним значенням, а синоніми – зі схожим. Такі пари понять набагато легше і надійніше відкладаються в пам’яті, тому що між ними мозок створює стійкі зв’язки.

6. Складаємо історії

Для того щоб слова, які ви вчите зараз, надійніше вклалися в пам’яті, придумайте, використовуючи їх, якусь історію. Чим неймовірніше і безглуздіше вона вийде, тим краще, адже мозок особливо легко запам’ятовує саме все незвичайне, нестандартне.

7. Розбираємо слово за складом

Вчіться розуміти, з яких частин складається те чи інше слово. В англійській мові, як і російською, «будівельний матеріал» слів один і той же: приставки, коріння, суфікси і закінчення. Якщо ви запам’ятаєте, що означають часто зустрічаються приставки (наприклад, un-, dis-, con-, micro- і т. Д.) І суфікси (наприклад, -able, -ly, -ent, -tion, -ive і т. д.), вам легше буде інтуїтивно розуміти значення нових слів.


8. Читаємо

Доведено, що в процесі читання слова запам’ятовуються набагато легше і швидше. Тим більше що безліч людей найкраще сприймають нову інформацію саме візуально. Так що читайте книги, журнали, газети – все, що завгодно. Незрозумілі слова тут же перевіряйте по електронного словника – благо зараз не проблема скачати його навіть на телефон або планшет і завжди мати під рукою.

9. Слухаємо

Аудиалів – людей, краще сприймають інформацію на слух, – теж предостатньо. Їм як нікому, знадобляться всілякі аудіоуроки. Запишіть адаптований англійський текст на мобілку і слухайте при будь-якому зручному випадку.

10. Спілкуємося

Недостатньо просто вчити слова – необхідно практикуватися в їх вживанні. У наш час це не складе труднощів. Не обов’язково відвідувати курси англійської мови в своєму місті, щоб обзавестися співрозмовниками. Знайдіть в Інтернеті людей, точно таких же, як і ви, зайнятих вивченням англійських слів, і спілкуйтеся в Skype. До речі, Інтернет дає можливості практикуватися в розмовній мові і з носіями мови.

11. Дивимося фільми англійською

Це чудовий спосіб легко запам’ятовувати нові слова. Спочатку дивіться кіно з титрами – вони допоможуть вам краще розуміти почуте. Потім починайте просто слухати мову і намагайтеся уловлювати загальний зміст, навіть якщо не розумієте багатьох слів.

12. Повторюємо

Психологи пропонують наступний алгоритм невимушеного запам’ятовування англійських слів. Припустимо, ви вивчили нове слово – відразу ж використовуйте його: наприклад, придумайте з ним одне-два речення, прочитайте текст, в якому воно зустрічається. Потім повторіть ці дії через десять хвилин. Потім – через годину. Після чого поверніться до цього слова на наступний день. І нарешті – через тиждень. Все, слово намертво закарбувалося у вашій пам’яті.

13. Вчимося кожен день

Займатися мовою потрібно не час від часу, коли буде настрій, а на постійній, регулярній основі. Психологи, до речі, радять не пропускати жодного дня занять. Але якщо ви відчули втому, можете зробити перерву на два-три дні.

14. Вчимося за планом

Обов’язково складіть план навчання: скільки слів і на яку тему ви повинні вивчити кожен день, коли і з ким будете практикуватися в усному мовленні. Визначте, в який час ваш мозок найкраще налаштований на сприйняття нового. Під час уроку провітрюйте приміщення, вставайте з-за столу – це все також активізує мозкову діяльність. Обов’язково хваліть себе і нагороджуйте за успіхи.

15. Ставимо реальні завдання

В Інтернеті можна зустріти безліч розповідей про те, як та чи інша людина вивчив тисячу слів чи не за тиждень. Звичайно, і таке реально, але у різних людей різні можливості. І якщо вам вдається вивчити за день всього лише десять слів, – це теж великий успіх. Психологи, до речі, стверджують, що при щоденному двогодинному занятті добре відкладаються в пам’яті тільки три-десять слів, і це хороший результат. Можна займатися і більше часу, але з кожною годиною ефективність запам’ятовування знижується, і мозку потрібно більше часу для відновлення.

Відкрити матеріал
Читайте також:
Коментарі

Читають

Загрузка...
Вверх