Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

Вчені порівняли вплив коли і соків на здоров’я

Головне зображення ілюстративне

Здоров'я

Вчені порівняли вплив коли і соків на здоров’я

Британські експерти закликають прибрати фруктовий сік із списку рекомендованих продуктів, які повинні перекривати потребу людини в п’яти порціях овочів і фруктів на день. Суть в тому, що в соку стільки ж цукру, що і в газованій воді. Зокрема, шкідливим фруктовий сік вважає Сьюзан Джебб, керівник напрямку дослідження ожиріння і харчування в Кембриджі.

Цукор із соку всмоктується практично миттєво. Тому до того моменту, коли сік потрапляє в шлунок, тіло вже не може відрізнити, наприклад, апельсиновий сік від коли. Ступінь шкоди однакова. Краще з’їсти цілий фрукт, а фруктовий сік, якщо дуже хочеться пити, слід розводити водою.

Примітно, що аналогічні побоювання висловлювалися ще в 2004 році Баррі Попкин і Джорджем Брей. Вони вважають, що фруктові соки та смузі є новою загрозою для раціону сучасних людей. Наприклад, можна з’їсти 1-2 апельсина і насититися, або випити смузі з 6 апельсинів, а через шість годин наїстися так, ніби до смузи і не було зовсім. Більш того, подібний напій можна по концентрації цукру порівняти з великою порцієюв коли.

Відкрити матеріал
Читайте також:
Коментарі

Читають

Загрузка...
Вверх