Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Головне зображення ілюстративне

  Рівне

  В Рівному громадська коаліція закликає партії до чесних виборів

  Рівненські організації Комітету виборців України, Громадянської мережі ОПОРА і Руху «Чесно» об’єднали свої зусилля та створили коаліцію «За демократичні вибори», основним завданням якої буде сприяння проведенню чесних та прозорих позачергових виборів народних депутатів України 26 жовтня 2014 року на Рівненщині.

  5 вересня у Рівному Громадянська мережа ОПОРА, Комітет виборців України та громадянський рух «Чесно» на спільному круглому столі оголосили про створення коаліції «За демократичні вибори», оприлюднили декларацію Коаліцію та запропонували політичним партіям Рівненщини підтримати Меморандум про чесні та демократичні вибори.

  За словами представника Громадянської мережі ОПОРА Андрія Токарського громадські організації, які професійно займаються моніторингом виборчих кампаній вирішили об’єднатися для координації своїх дій з метою сприяння проведенню чесних та прозорих позачергових парламентських виборів. Коаліція ставить перед собою наступні цілі:

  • Сприяти недопущенню дискредитованих політиків до участі і виборах.
  • Забезпечити максимальну демократичність процедур висунення кандидатів у депутати.
  • Сприяти донесенню до виборців об’єктивної інформації про кандидатів у депутати та перебіг виборчої кампанії.

  Представники Коаліції «За демократичні вибори» звернулися до обласних організацій політичних партій Рівненщини про підтримку вимог Коаліції не включати до виборчих списків та не висувати в одномандатних виборчих округах області кандидатів, які не відповідають сформованим критеріям доброчесності. Координатор руху «Чесно» в Рівненській області Віталій Примак запропонував партіям не включати до власних виборчих списків та не висувати в одномандатних виборчих округах області кандидатів, які:

  • Причетні до порушення прав і свобод людини та випадків перешкоджання професійній роботі журналістів.
  • Причетні до корупційних дій.
  • Під час попередніх виборчих кампаній порушували виборче законодавство, зокрема, здійснювали прямий або непрямий підкупу виборців.
  • Ведуть спосіб життя невідповідний до задекларованих доходів.
  • Відкрито висловлювали антиукраїнську позицію та підтримували сепаратистів.

  Представник Комітету виборців України Олексій Голецький закликав політичні партії області з метою підвищення рівня прозорості, відкритості та збільшення довіри виборців до виборчого процесу:

  • Оприлюднити список потенційних кандидатів в мажоритарних округах області для широкого громадського обговорення;
  • Відкрито за участі громадськості, представників моніторингових організацій та ЗМІ проводити партійні конференції, з’їзди, де буде відбуватися висунення кандидатів в депутати в одномандатних округах області;
  • Забезпечити оприлюднення біографій та декларацій про доходи всіх кандидатів в одномандатних мажоритарних округах області;
  • Не порушувати норм виборчого законодавства на всіх етапах ведення передвиборчої агітації, зокрема, відмовитися під поширеної практики здійснення прямого та непрямого підкупу виборців;
  • Утриматися від використання брудних виборчих технології та публікації джинси в місцевих ЗМІ;
  • Дотримуватися принципів фінансової прозорості у веденні виборчої кампанії;
  • Забезпечити оприлюднення звітів про надходження та використання коштів виборчого фонду кандидата в одномандатних виборчих округах.

  Також учасники Коаліція запропонували представникам політичних партій підтримати Меморандум. Першими готовність підписати Меморандум висловили присутні на заході представники політичної партії «Громадянська позиція». У свою чергу, представник ВО «Свобода» зазначив, що вони відкриті до діалогу і після внутрішнього обговорення приймуть рішення по Меморандуму. На заході також були присутні представники партії «Воля», «Сила Людей».

  Коаліція «За демократичні вибори» закликає інші політичні сили області підтримати Меморандум і цим самим продемонструвати свою готовність вести чесну та прозору виборчу кампанію. Підписати Меморандум можна буде в групі «Рівненщина політична» у соціальній мережі Facebook. Також цю групу інші громадські організації та окремі громадські активісти, які поділяють цілі Коаліції зможуть до неї приєднатися.

  Коаліція «За демократичні вибори» відкрита для всіх, хто поділяє її цілі та методи. Вона не буде підтримувати жодну політичну партію чи кандидата. Коаліція має стати реальним інструментом громадського тиску задля зміни політичних правил в Рівненській області.

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   22.05.2024
   09.01.2024
   Сьогодні
   06.11.2023
   02.11.2023
   24.09.2023
   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   08.03.2022
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   Вверх