Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

Успішний кар’єрний ріст за 5 кроків

Головне зображення ілюстративне

Поради

Успішний кар’єрний ріст за 5 кроків

Якщо ви мрієте про кар’єрний ріст, але поки не знаєте, як підступитися до своїх амбітних планів, то намітьте стратегію своїх дій на роботі. Подумайте над тим, наскільки пов’язані ваші щоденні справи із заповітним підвищенням. Цілеспрямоване застосування тактики п’яти кроків від Passion.ru допоможе вам добитися звітного кар’єрного зростання.

кар'єрний ріст
Вийдіть з тіні перший крок щоб здобути хороший кар’єрний ріст.
Непримітна робоча конячка більше за інших співробітників ризикує не тільки підірвати здоров’я, але й стати жертвою неуваги і недооцінки з боку керівництва. Ви працюєте з повною віддачею, кидаєтеся на аврали і вас не бентежать дедлайни? Все це подвійно чудово, якщо керівництво буде в курсі ваших трудових подвигів!
Зрозуміло, відкрито хвалити самого себе у вітчизняній діловій культурі не прийнято, але вам все одно доведеться подумати, як донести до керівництва благу звістку про ваш високому рівні трудового ентузіазму. Чи не тушуйтесь, якщо хтось із ваших колег хвалить ваші досягнення. У цій ситуації ви цілком можете з гідністю підкреслити, що справа була складною, але ви змогли вкластися в терміни і цей факт є предметом вашої внутрішньої гордості.

кар'єрний ріст

Задавайте питання
Подумайте, як протікають ваші розмови з керівництвом. Дистанціюватися від свого безпосереднього начальника – не найкраща думка, так як випавши з його поля зору, ви ризикуєте і зовсім загубитися в натовпі інших співробітників. Якщо ви марите про підвищення, то вам велику частину часу варто бути на очах у шефа. Лестити і всіляко підлабузнюватися не варто – нещирість і фальш може відчути будь-яка людина, ваш керівник – не виняток.
Не варто й пасивно чекати, коли начальник викличе вас «на килим» і почне суворим тоном вас вичитувати. Перехопите ініціативу і почніть розмову першим. Про що? Звичайно ж, про виробничі проблеми, які викликають у вас питання. Просіть щось уточнити і роз’яснити. Тільки перед тим, як задати шефу питання, переконайтеся, що це не буде розцінено як некомпетентність з вашого боку.

кар'єрний ріст

кар’єрний ріст

Проявляйте ініціативу
У радянські часи існувала думка, що ініціатива карається. Однак тим, хто намітив для себе штурм чергової кар’єрної вершини, важливо відкинути це упередження якомога швидше. Розумна ініціатива і добре продумані ділові пропозиції – це те, що свідчить про ваш високий рівень залученості в робочий процес і показує вашу лояльність компанії.
Якщо ви панічно боїтеся розмовляти з вашим шефом, то спочатку спробуйте спілкування в офісному комунікаторі або в скайпі допомогою текстових повідомлень. Електронна пошта, навіть службова – свідомо провальний варіант, так як ваш лист може легко потрапити у категорію не самою термінової кореспонденції. Найоптимальнішим варіантом є особисте спілкування з вашим шефом і в ідеалі – без решти співробітників, щоб вони не змогли перехопити ваші ідеї.

кар'єрний ріст

Озвучуйте свої плани
Це не заклик відкрито хвалитися своїми амбіціями, а всього лише нагадування про те, що шеф повинен бути не тільки в курсі того, чим ви зайняті, він повинен мати уявлення про те, чим ви маєте намір зайнятися найближчим часом, як поліпшити показники своєї роботи. Можете в бесіді з керівником сказати, що в наступному місяці ви маєте намір збільшити клієнтську базу на 10%, наприклад.
Завжди співвідносите свої плани з планами компанії і підкреслюйте це. Зрештою ваш прибуток пов’язана з прибутком компанії, так що завжди робіть акцент на розумінні цього простого факту. Якщо ви маєте намір піти на курси підвищення кваліфікації, неодмінно доведіть цей факт до відома керівництва – цілком може статися, що компанія готова компенсувати вам частину витрат на навчання. І співвідносите це з об’єктивною потребою вашої організації в співробітнику з конкретними навичками.

Висловлюйте претензії
У того, хто націлився на кар’єрні висоти, ця рада спочатку може викликати здивування і нерозуміння. Вам нарахували незаслужені штрафи або забули про премію, яку ви заробили сумлінною працею? Саме час підготуватися до розмови з керівником і в особистій бесіді поставити свої запитання.
Не намагайтеся відразу зайняти оборонну позицію, адже ваша мета – з’ясувати причини, за якими з вами вчинили саме так, почути думку начальника. Цілком може статися, що все це – прикре непорозуміння, помилка бухгалтера в розрахунках, і все буде виправлено. Якщо ж штрафи незаслужені, а керівництво робить вигляд, що не розуміє причин вашого невдоволення – робіть висновки про доцільність подальшого кар’єрного росту саме в цій компанії.
Який би результат не приніс подібна розмова, його мета одна – з’ясувати, наскільки керівництво готове йти вам назустріч і вести діалог. Не зривається на підвищені тони і образи – за вами завжди залишається право відправитися на пошуки компанії, більш придатної для реалізації ваших амбітних кар’єрних планів. Звичайно, ви можете терпіти і відмовчуватися, але тоді є ризик, що підвищать більш «зубастого» співробітника, що не боїться відстоювати свої інтереси.

***
Всі стратегії, які ведуть до кар’єрного росту, укладаються в кілька простих кроків. Намітьте для себе бажану посаду, позначте розумні терміни її досягнення і кожен робочий день використовуйте для того, щоб досягти заповітної мети.

Коментарі

Читають

Загрузка...
Вверх