Колона – Cайт громадської журналістики

У Рівненській облраді викрили прогульників

прогульники у рівненській облраді

У рік місцевих виборів Громадський рух ЧЕСНО викриває прогульників у Рівненській облраді і проводить моніторинг роботи місцевих рад.

Моніторинг у Рівненській облраді відбувався за тією ж методологією, що й у інших регіонах. За законом, якщо депутат пропустив понад 50% засідань сесії чи постійної комісії протягом року, його можна позбавити мандату (ст. 37, ЗУ “Про статус депутатів місцевих рад”).

Кожен депутат розуміє: прогули або неякісна робота можуть безпосередньо вплинути на дальшу політичну кар’єру і результати осінніх місцевих виборів.

Ось ті місцеві обранці, що пропустили понад 50% засідань у Рівненській облраді (клікніть на графіку, щоб збільшити).

Абсолютними лідерами серед прогульників засідань сесій в Рівненській облраді є Юрій Андришин, що став депутатом за списком ВО “Батьківщина”. У 2012 році він, фактично, не брав участі у роботі облради.

ЧЕСНО вдалося зв’язатися з Юрієм Андришиним. Він підняв слухавку і пояснив, чому не склав депутатських повноважень:

“Я паралізований, підпис поставити не можу. Дайте мені спокій”.

Керівник фракції ВО “Батьківщина” Богданович підтвердив, що Андришин важко хворіє:

“Він найбільше відсутній був, бо він хворів, і його за кордоном лікували, і з бюджету обласної ради, якщо я не помиляюсь, на його лікування 300 тисяч виділяли. В нього об’єктивна причина – не скажеш, що він прогульник”.

Депутат повинен найперше працювати на громаду, і вибути з депутатських лав може з власної ініціативи, або ж за вимогою партії. Чому ж Батьківщина, за списком якої Юрій Андришин став депутатом у Рівненській облраді, не відкликала його у зв’язку зі станом здоров’я, щоб громада мала ефективного представника у місцевому самоврядуванні?

Керівник фракції ВО Батьківщина Богданович вважає, що “коли в людини і так проблеми, йому тяжко, то казати – склади повноваження – це якось не по-людськи”.

До Юрія Андришина долучаються “списочник-свободівець” Андрій Котельник та  депутат-мажоритарник регіонал Данило Корилкевич, обраний від м.Дубно. З жодним з них не вдалося поспілкуватися.

Про списочника-свободівця Андрія Котельника  голова фракції Олексій Бучинський повідомив: “Активно бере участь у спортивних змаганнях, у тому числі – міжнародних, тому не завжди має змогу бути присутнім на сесійних засіданнях, проте він завжди підтримує найважливіші рішення фракції та присутній на ключових засіданнях ради”.

За такою логікою, доки Котельник виконує волю партії – його номінальна присутність в облраді фракцію влаштовує. А про те, що він  мав би скласти мандат, бо порушує закон, партія питання не ставить.

Сергій Штурхецький, нині голова рівненського осередку партії Солідарність, обраний до облради за списком ВО “Батьківщина”, не пригадує, щоб недобросовісно ставився до виконання своїх депутатських обов’язків:

“Видно, було не до того, якщо пропустив. Не пам’ятаю, щоб пропускав. Весь час був. Я не знаю, чого така статистика получилась, що були запізнення, це правда, може мене тоді вже не реєстрували чи мій голос не враховували”.

Громадський рух ЧЕСНО перевірив повторно дані, надані на офіційний запит Рівненською облрадою. У 2014 році  Штурхецький пропустив 4 з 7 засідань комісії та 8 з 14 сесій облради.

А от роботу комісії, у якій час від часу працював, Сергій Штурхецький, котрий фігурує і серед прогульників сесій, вважає взагалі неефективною: “В нас там ніколи не було більшості – демократичної. Дуже багато рішень ми просто не могли прийняти”.

Отже, згідно з офіційною статистикою, наданою облрадою, Сергія Штурхецького можна відкликати за прогули сесій та комісій у 2014 році.

Результати дослідження по всіх депутатах у Рівненській облраді можна переглянути у таблиці.

Однак, депутат, що потрапив у список кандидатів на відкликання, і надалі планує стати депутатом облради як очільник Солідарності:

“Сподіваюся, до партійці довірять балотуватися на виборах до обласної ради як голова облорганізації партії “Солідарність”.

Традиційно Громадський рух ЧЕСНО виявив найбільше кандидатів на відкликання за результатами моніторингу комісій (клікніть на графіку, щоб збільшити).

Участь у засіданнях комісій, зауважує висуванець партії регіонів депутат Микола Красько, є ключовою, бо саме там обговорюють важливі питання, за які на сесіях просто голосують.

Водночас, чому у 2011 році, не відвідав 5 і з 9 засідань комісії, Микола Красько не пригадує: “Я на державній службі і часто виїжджав у складі міжнародних делегацій за кордон… Але не було жодного разу, щоб я був на Рівненщині і не прийшов на сесію”.

У місцевих виборах 2015-го року депутат брати участі не планує: “Треба, щоб люди, які багато пообіцяли народу України, або зробили обіцяне, або народ зрозумів, що це не ті люди”.

Депутат-мажоритарник Павло Павлишин, регіонал, обраний жителями Кузнецовська, свою відсутність на засіданнях комісій пояснює так:

“Після того, як  я був на комісії один раз, вона ще кілька разів збиралася, але я не міг бути, бо був або у відпустці, або по службових справах. Я чи на на нарадах в Києві був, чи мав бути на місці”, – каже директор РАЕС Павло Павлишин.

Ділитися планами щодо участі у місцевих виборах не захотів: “Я Вас не можу ідентифікувати по телефону, тому далі не можу відповідати на запитання”.

До слова, Рівненська АЕС має ще одного представника в обласній раді. Це – “Заслужений енергетик України”, ветеран РАЕС і заступник гендиректора Володимир Бондаренко, мажоритарник, теж обраний від Кузнецовська.

За підсумками минулого року він проігнорував 100% засідань комісій, а також –  у числі лідерів-прогульників сесій (10 прогулів із 14 засідань). Чи потрібні такі обранці місту атомників – вирішувати громаді.

Посилаючись на зайнятість, заступник міського голови Рівного, представник ВО Батьківщина Галина Кульчинська не змогла пояснити свою відсутність на  4 із 6 засідань комісії  з питань освіти, культури і духовності у 2014 році.

Спроба поспілкуватися із  генеральним директором ТОВ Укртехнофос і списочником від Сильної України Юрієм Супрунюком не мала успіху: у його громадській приймальні спершу призначили день зустрічі без точного часу, згодом взагалі не відповідали на дзвінки ЧЕСНО. Сам же депутат також трубки не бере.

Мажоритарник регіонал Світлана Сад, обрана від Сарненського району, входить до складу комісії, що опікується чорнобильськими та соціальними проблемами. Пропуски засідань комісії пояснює так:

“Я працювала заступником голови ОДА, всі питання, які розглядалися на комісіях, я їх підписувала, так як ОДА завжди виносила частину питань на розгляд комісій, в тому числі і тієї, де працювала я. Може прийом громадян, десь на виїзді була, тому, можливо, не завжди 100-відсотково відвідувала”.

Світлана Сад наголошує, що після Революції гідності зміни в політичній ситуації “аж ніяк не заважали” їй виконувати депутатські повноваження. Однак, ще не думала, чи  буде знову балотуватися до місцевих рад.

Загалом, більшість депутатів-прогульників виправдовуються, що вони люди зайняті і при посадах. Але це не заважає балотуватися їм знову. Згідно з новим законом, процедура відкликання депутата суттєво ускладнилась.

Exit mobile version