Західна Україна
У Дубно відбувся другий тренінг “Університету громадянської активності”
19 лютого 2017 року в Дубно відбувся другий тренінг соціально-навчального проекту «Університет громадянської активності», який реалізується як ініціатива ГО «Антикорупційний моніторинг» та Рівненської облдержадміністрації за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
Під час навчань журналісти-розслідувачі Тетяна Кушнірук та Ольга Ферар подали теоретичну та практичну інформацію щодо оформлення запитів про доступ до публічної інформації, роботи із відкритими реєстрами, запобігання корупції, оскарження дій органів влади.
Для засвоєння знань учасникам традиційно були запропоновані практичні завдання. Зокрема, необхідно було скласти запит про доступ до публічної інформації щодо актуальних питань сучасного міського життя. Крім для учасників провели дві бонусні навчальні секції: “«Як отримати безкоштовно у власність земельну ділянку. Основи громадського контролю за прозорість земельних відносин місцевих рад»” та «Як не потрапити в комунальне рабство. Житлово-комунальна реформа».
У роботі тренінгу також взяв народний депутат України Олександр Дехтярчук.
– Загалом займатися громадською роботою мене спонукає та несправедливість, що зараз панує в суспільстві, особливо безкарність влади. Ваші навчання пропонують ефективні механізми боротьби із корупцією та беззаконням влади. При чому, що мені сподобалося особливо, ви пропонуєте стратегію довгої і скрупульозної роботи, накопичування піщинки за піщинкою, бо прагнення досягти всього і відразу – це ілюзія. Ще плюсом вашого заходу є зібрання усіх активістів нашого міста в рамках одного заходу, а це обовʼязково сприятиме обміну думками та ідеями, – наголосив громадський активіст Віктор Бовчалюк.
– Я впервые увидел реальное обучение активистов в вопросе борьбы с коррупцией. Таких мероприятий не хватает нашему городу. Потому что мы все живем в стране, которою разъедает коррупция. Такие занятия позволяют получить знания для контроля за властью, чтобы очистить ёё от коррупционной гнили, – резюмував громадський активіст Андрій Шаламай.
26 лютого та 5 березня у місті Вараш (Кузнецовськ) відбудуться практикуми “Як стати лідером громадської думки: позиціонування в соціальних медіа та робота зі ЗМІ», “Ефективні кампанії відстоювання громадських інтересів”. Навчальну сесію проводить громадська організація «Антикорупційний моніторинг» в рамках проекту «Університет громадянської активності» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.
До участі в практикумі запрошуються учасники громадських організацій, волонтерських об’єднань, ветеранських спілок. Перевага надається учасникам перший двох тренінгів «Університет громадянської активності», які прагнуть поглибити свої знання та навички.
Участь безкоштовна. Для підвердження участь необхідно заповнити коротку реєстраційну форму: https://goo.gl/forms/3kusXhrCjSrVnrOv1
______
Проект здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов`язково збігаються з офіційною позицією уряду США.