Колона – Cайт громадської журналістики

Скандального регіонала-забудовника захищає Київський патріархат

будівництво план цегла

УПЦ КП заявила, що на неї тиснуть. Це роблять для того, щоб церковники відмовилися від обслуговування фірми, що зводить будівлі за адресою пров. Десятинний, 3-5, що в Києві.

Про це зовсім недавно повідомили в УПЦ Київського патріархату.

Цей утиск в КП називають змушенням відмовитися від послуг нинішнього забудовника. Натомість їм “пропонують обрати правильного забудовника” – говориться в оприлюдненій заяві.

У КП нагадують, що суд уже приймав відповідні рішення і право забудовника на це будівництво було доведено.

Нагадаємо, що позавчора, 3 лютого, правомірність цього будівництва розглядали на засіданні земельної комісії Київської міськради. До того ж, на засіданні були присутні особи у військовому обмундируванні з нашивками “Донбасу”. Їх супроводжував священик – настоятель київського храму Петр-Павлівського храму в Києві Петро Ландвитович, який є заступником голови господарського відомства УПЦ Київського патріархату.

Присутні військовики запевняли, що знаходяться на офіційній зустрічі як представники патріарха Філарета. Згодом “донбасівець” Семен Семенченко, обурившись, називав військових на цьому засіданні самозваними. З його словами, ці люди ніякого відношення до “Донбасу” не мають.

Як стверджує громадський активіст Юлія Нікітіна, комісія спочатку хотіла своїм рішенням скасувати будівництво і розірвати орендну угоду на землю. Проте згодом підтримала рішення про зупинку забудови та її узгодження з “історико-містобудівним обґрунтуванням”.

Очільник комісії Володимир Прокопів заявив, що уже зведену 9-поверхову будівлю слід зробити на два поверхи нищою – 7-поверховою.

Нікітіна висловилася щодо Київради із закидами того, що вона не володіє правовими важелями, щоб примусити забудовника це зробити, тому жодного результату таке рішення не матиме.

З іншого боку заступник керівника Інформаційного управління КП Андрій Ковальов стверджував, що спочатку обумовлювалося будівництво 5-поверхового будинку, а інші поверхи забудовник добудував самостійно. Проте офіційно Київський Патріархат заявив, що Ковальов не має повноважень висловлювати позицію КП щодо цього інциденту.

Нагадаємо, будівництво проводиться на Старокиївській горі на рештках фундаменту замку Кн. Володимира X століття. Проте фундамент, за інформацією з громадсько-активних джерел, було знищено в ході зведення будівлі. Забудова знаходиться відразу 4 зонах, які підлягають охороні, в тому числі – на території заповідної  “Софії Київської”.

Сам Десятинний провулок – в зоні пам’ятки, яку охороняє ЮНЕСКО.

Проте КП заявляє, що під час будівництва цінності історичного значення не постраждають.

А забудовник – компанія “Інтеграл-Буд”. Її пов’язують з нардепом від депутатської групи “Економічний розвиток”. Володимир Зубик, будучи членом фракції Партії регіонів, в тому числі голосував у її складі за диктаторські закони 16 січня.

За матеріалами “УП” .

Exit mobile version