Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  будівництво план цегла
  Головне зображення ілюстративне

  Культура

  Скандального регіонала-забудовника захищає Київський патріархат

  УПЦ КП заявила, що на неї тиснуть. Це роблять для того, щоб церковники відмовилися від обслуговування фірми, що зводить будівлі за адресою пров. Десятинний, 3-5, що в Києві.

  Про це зовсім недавно повідомили в УПЦ Київського патріархату.

  Цей утиск в КП називають змушенням відмовитися від послуг нинішнього забудовника. Натомість їм “пропонують обрати правильного забудовника” – говориться в оприлюдненій заяві.

  У КП нагадують, що суд уже приймав відповідні рішення і право забудовника на це будівництво було доведено.

  Нагадаємо, що позавчора, 3 лютого, правомірність цього будівництва розглядали на засіданні земельної комісії Київської міськради. До того ж, на засіданні були присутні особи у військовому обмундируванні з нашивками “Донбасу”. Їх супроводжував священик – настоятель київського храму Петр-Павлівського храму в Києві Петро Ландвитович, який є заступником голови господарського відомства УПЦ Київського патріархату.

  Присутні військовики запевняли, що знаходяться на офіційній зустрічі як представники патріарха Філарета. Згодом “донбасівець” Семен Семенченко, обурившись, називав військових на цьому засіданні самозваними. З його словами, ці люди ніякого відношення до “Донбасу” не мають.

  Як стверджує громадський активіст Юлія Нікітіна, комісія спочатку хотіла своїм рішенням скасувати будівництво і розірвати орендну угоду на землю. Проте згодом підтримала рішення про зупинку забудови та її узгодження з “історико-містобудівним обґрунтуванням”.

  Очільник комісії Володимир Прокопів заявив, що уже зведену 9-поверхову будівлю слід зробити на два поверхи нищою – 7-поверховою.

  Нікітіна висловилася щодо Київради із закидами того, що вона не володіє правовими важелями, щоб примусити забудовника це зробити, тому жодного результату таке рішення не матиме.

  З іншого боку заступник керівника Інформаційного управління КП Андрій Ковальов стверджував, що спочатку обумовлювалося будівництво 5-поверхового будинку, а інші поверхи забудовник добудував самостійно. Проте офіційно Київський Патріархат заявив, що Ковальов не має повноважень висловлювати позицію КП щодо цього інциденту.

  Нагадаємо, будівництво проводиться на Старокиївській горі на рештках фундаменту замку Кн. Володимира X століття. Проте фундамент, за інформацією з громадсько-активних джерел, було знищено в ході зведення будівлі. Забудова знаходиться відразу 4 зонах, які підлягають охороні, в тому числі – на території заповідної  “Софії Київської”.

  Сам Десятинний провулок – в зоні пам’ятки, яку охороняє ЮНЕСКО.

  Проте КП заявляє, що під час будівництва цінності історичного значення не постраждають.

  А забудовник – компанія “Інтеграл-Буд”. Її пов’язують з нардепом від депутатської групи “Економічний розвиток”. Володимир Зубик, будучи членом фракції Партії регіонів, в тому числі голосував у її складі за диктаторські закони 16 січня.

  За матеріалами “УП” .

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   Вчора
   09.01.2024
   Сьогодні
   06.11.2023
   02.11.2023
   24.09.2023
   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   08.03.2022
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   Вверх