Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Рівне

  Скандальні депутати Рівнеради стали “ворогами преси”

  Через неодноразові порушення прав журналістів та незнання вітчизняного законодавства низка депутатів Рівнеради стала “ворогами преси”.

  Саме так вирішили назвати місцеві журналісти депутатів-членів бюджетної комісії Рівненської міської ради.

  До рейтингу потрапили одразу три голови бюджетної комісії – два колишніх та один діючий. Вони разом з колегами вже не вперше намагаються виганяти журналістів з своїх засідань. Вчорашній інцидент з журналістом “Четвертої влади” став для медійної спільноти останньою краплею. Тому вони вирішили розпочати кампанію з громадського осуду депутатів.

  Новообраний голова депутатської комісії міської ради з питань бюджету і фінансів Віталій Першогуба (група “Рівне Європейське”) на власний розсуд трактує Закони України, що регламентують журналістську діяльність. Він вирішив, що журналісти, а відтак і громада міста, не мають права знати, як міська рада розпоряджається земельними ділянками, бо, мовляв, “це персональні дані”.

  Коли комісія перейшла до розгляду низки проектів рішень про продаж земельних ділянок, голова комісії Віталій Першогуба попросив журналіста “Четвертої влади” покинути залу, оскільки, за його словами, “за розголошення персональних даних існує відповідальність”.

  Зауваження журналіста про те, що за перешкоджання роботі журналіста та приховування суспільно важливої інформації, якою, за законом, є інформація про розпорядження коштами, майном (землею) громади, тощо, також передбачено відповідальність, сприйняв мало не як погрозу. Жодні посилання журналіста на Закони України, що регламентують діяльність ЗМІ, до уваги не було взято. Тим паче, що під час розгляду подібних питань на сесіях Рівнеради ЗМІ не видаляють із зали.

  “Єдиноцентрист” Сергій Паладійчук аргументував необхідність розгляду без присутності журналіста тим, що, мовляв, напишете, як голосували депутати, а тоді до них можуть бути претензії, та й підприємці можуть нарікати, що   оприлюднено їх прізвища…

  Мало того, коли журналіст почала наполегливо апелювати до законів, панове депутати вирішили поцікавитися посвідченням журналіста та реєстрацією «Четвертої влади». Особливо настирливим був голова депутатської групи “Рівне Європейське”, за якою закріпилася назва “садоводів”, Юрій Запорожець.

  Йому не сподобалося посвідчення журналіста, й він став вимагати, повідомити йому, чи зареєстровано видання, де, ким і як, а також надати йому деякі документи про реєстрацію. Пр цьому жоден із членів комісії – депутатів демократичних і європейськи спрямованих фракцій і груп (принаймні так вони себе позиціонують) – не заперечили колезі й не нагадали, що його вимоги неправомірні.

  Як і не заперечили проти того, щоб журналіста виставили за двері. На той момент на засіданні були присутні, окрім Віталія Першогуби, депутати Юрій Запорожець, Сергій Паладійчук, Олег Карпяк (ВО “Свобода”), Андрій Філін (позафракційний), Едуард Галайчук (ВО “Батьківщина”). Саме останній, єдиний із присутніх, наче виправдовуючись за поведінку колег, нагадав журналістові, що він, будучи головою цієї комісії, забезпечив прозорість її роботи. Дійсно, колись Едуард Галайчук також намагався, мотивуючи “персональними даними”, виставити представників ЗМІ із засідання.

  CАЙТ ВСЕ

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   22.05.2024
   09.01.2024
   Сьогодні
   06.11.2023
   02.11.2023
   24.09.2023
   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   08.03.2022
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   Вверх