Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  газети "Життя і слово" ЗМІ газети
  Головне зображення ілюстративне

  Західна Україна

  Реформування ЗМІ Волині: хто зміг?

  До кінця 2018 року державні та комунальні друковані видання Волинської області повинні були здійснити реформування, внаслідок чого стати незалежними у фінансовому плані від місцевої влади та самоврядування.

  Дана реформа спрямована на те, щоб ЗМІ ставали самостійними та не були “піарщиками” влади, яка раніше могла мати фінансові та матеріальні важелі впливу на вище згадані ЗМІ.

  Закон про реформу друкованих ЗМІ  набув чинності  з січня 2016 року. Станом на  1 січня 2019, в Україні не повинно залишитися друкованих ЗМІ,  засновниками яких є органи державної влади чи місцевого самоврядування.

  За даними державного комітету телебачення і радіомовлення України у Волинській області було 20 видань, яким необхідно було реформуватися.

  Згідно інформації комітету станом на 30 грудня 2018 року у Волинській області вдалося реформуватися наступним виданням: “Волинська газета” (Луцьк), “Нове життя” (смт. Любешів), “Волинь-нова” (Луцьк), “Слово правди”  (м. Володимир-Волинський), “Наш край” (Рожище),  “Колос” (смт. Іваничі),  “Полісся” (м. Камінь-Каширський), “Наше життя” (Любомль), “Вісті Ковельщини”  (Ковель), “Горохівський вісник” (Горохів), “Нова доба” (смт. Маневичі), “Ратнівщина” (смт. Ратне), “Сільські новини” (смт. Стара Вижівка), “Селянське життя” (смт. Локачі).

  За інформацією комітету телебачення і радіомовлення України не реформувалися такі видання, як “Вільним шляхом” (Ківерці), “Слава праці” (Луцьк), “Наше місто” (Нововолинськ),  “Народне слово” (смт. Турійськ), “Луцький замок” (Луцьк).

  Щодо реформування газети “Шацький край” то там відсутнє рішення районної ради.

  Але згідно даних єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань газети “Луцький замок” та “Народне слово” в кінці грудня 2018 року зареєструвалися як ТОВ, що вказує на те, що вони все ж таки реформувалися.

  У такому випадку не реформованими залишилися лише чотири видання Волинської області “Вільним шляхом”, “Слава праці”, “Наше місто” та“Шацький край”.

  Відкрити матеріал


  Вверх