Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

Рада змінила закон про Антикорупційне бюро

Фото з сайту SebWeo

Україна

Рада змінила закон про Антикорупційне бюро

Рада змінила закон про Антикорупційне бюро. Зміни зачіпають аспекти призначення та звільнення голови бюро, а також різних процедур, зокрема – конфіскацію майна чиновників. 247 нардепів підтримали ці зміни – повідомляє “УП”.

Призначатиме голову бюро за поданням комісії президент, обираючи з 2-3 запропонованих осіб. Звільнятиме голову бюро президент або ж парламент. На це впливатиме результат міжнародного аудиту, який проводитиметься незалежними експертами – групою з 3 осіб. В цю групу одну людину делегуватиме кабмін, одну – Рада і ще одну – президент.

Очільник Центру протидії корупції Віталій Шабунін коментує ці зміни, називаючи їх такими, що роблять голову бюро політично залежним. Він говорить, що такі зміни вагомо зменшують “безперечно позитивні здобутки” цього закону.

Серед змін, внесених депутатами, є ще і норми щодо конфіскації майна чиновників, що мають сумнівне походження – якщо чиновник не зможе довести, що майно отримано прозоро.

Крім цього, до складу бюро не зможе ввійти жоден колишній працівник органів по боротьбі із корупцією, що обіймав дану посаду за кілька останніх років.

Нагадуємо, серед заявлених нараховується 161 претендент на очолення бюро.

 

Сайт громадської журналістики

Коментарі

Читають

Загрузка...
Вверх