Колона – Cайт громадської журналістики

Проклята картина Браголіна знайшлася на Львівщині

Львів

Проклята картина Браголіна знайшлася в селі Заклад на Львівщині, в місцевій психлікарні. Вважається, що “Хлопчик, який плаче” – це портрет сина відомого художника.

Проклята картина Браголіна, за словами місцевого жителя, який її знайшов, знаходилася серед мотлоху у старій психіатричній клініці. Спочатку її хотіли викинути під час прибирання на території, але Роман Цар, сантехнік за професією, вирішив забрати заплаканого хлопчика до себе в кабінет.

Чоловік розповів, що співробітниця лікарні, яка помітила картину, зацікавилася походженням картини. Саме вона і відкопала легендарну історію про картину, яка несе у собі прокляття.

Варто згадати, що Джованні Браголін (справжнє ім’я – Бруно Амадіо) прославився портретами дітей, зокрема заплаканих. Існує легенда про те, що для створення своєї злощасної картини художник лякав свого сина, запалюючи сірники біля його обличчя, щоб той плакав. В результаті хлопчик прокляв батька.

Містична історія мала драматичний характер. Через місяць після написання картини сина в Амадіо забрала пневмонія, а згодом згоріла майстерня художника. Невдовзі і сам автор картини помер.

Вважається, що ця картина спричиняє пожежі. Такі чутки поширилися після розповіді одного пожежника з Ротерема (Північна Англія), опублікованої в 1985 році.

Проте наразі авторство картини та її походження встановлять мистецтвознавці. Ймовірно, що легендарна картина і знайдена в Закладі – це різні роботи, можливо, навіть різних авторів. Адже відомо, що світом розійшлися близько 50 тисяч репродукцій відомої картини.

Exit mobile version