Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

Правий сектор не роззброюється?

Правий сектор

Новини

Правий сектор не роззброюється?

“Зараз у нас на руках немає якоїсь незареєстрованої вогнепальної зброї” – заявив лідер партії “Правий сектор” Дмитро Ярош.

Сьогодні, 17 квітня, відбулася чотиристороння зустріч представників США, ЄС, Росії та України щодо українського питання. Як повідомляє агентство УНІАН, прийнятий на переговорах у Женеві документ передбачає, що незаконні формування в Україні повинні бути роззброєні. Міністр закордонних справ Росії Лавров зазначив, що в угоді від 21 лютого був пункт про негайне роззброєння незаконних формувань, проте з тих пір у цьому напрямку робилося дуже мало й не всі були роззброєні. За його словами, “Правий сектор” продовжує діяти і відмовляється здати зброю, заявляє про готовність виконувати функції армії.

Тим часом,  у активістів партії “Правий сектор” не залишилося на руках незареєстрованої вогнепальної зброї. Про це на прес-конференції заявив лідер “Правого сектора” Дмитро Ярош – повідомляє “РБК-Україна” 4 квітня: “Зараз у нас на руках немає якоїсь незареєстрованої вогнепальної зброї. І такий процес легалізації має відбуватися не тільки у “Правий сектор”, але і в цілому в Україні. Я переконаний, що громадяни України повинні мати право на вогнепальну зброю. Але все це повинно бути в законодавчому полі: стволи відстріляні, вони стоять на обліку в правоохоронних органах”, – зазначив Ярош.

Як повідомлялось раніше, експерти оцінюють приблизно у 3,5 мільйона одиниць кількість офіційно незареєстрованої вогнепальної зброї на руках у населення України. Про це повідомив 23 січня 2013 року на прес-конференції голова наглядової ради Асоціації власників вогнепальної зброї Георгій Учайкін.

Також Учайкін повідомив, що на руках українців легально перебуває близько 2 мільйонів одиниць вогнепальної зброї, зокрема, тільки в Києві її 400 тисяч одиниць.

Водночас О. Турчинов заявляє: “Держава дає зброю лише тим, хто йде працювати в міліцію, хто йде служити в Нацгвардію або у збройні сили. Якщо ми відкриємо вільний доступ до зброї – то це означає, що його отримають і сепаратисти. І це означає, що ми штовхнемо Україну в прірву громадянської війни.”

Незважаючи на міжнародні домовленості та палкі дискусії, наразі питання залишається відкритим.

Коментарі

Читають

Загрузка...
Вверх