Колона – Cайт громадської журналістики

План як стати висококваліфікованим програмістом

Для початку проконсультуйтеся з кількома досвідченими розробниками, читайте статті та порівняння про відмінності між розробником front-end, back-end, Android, iOS, вбудованих систем, ігор, big data і т. д. Зверніть увагу на зручність пошуку роботи і розмір заробітку в обраній сфері.

Для прикладу: створення ігор — звучить захоплююче, але це нелегкий шлях. Потрібно прийняти рішення, в якому напрямку ви хочете піти, і яку мову будете використовувати. Створення веб-сторінок і JavaScript, тестер і Java, Data Scientist і Python, аналітик SQL, Android і Kotlin, iOS і Swift, програміст вбудованих систем (англ. embedded systems). Можливостей безліч.

Вивчіть мову програмування

Цей крок займе багато годин, тому що це не тільки наука. Пройдіть IT курси, які надає Академія Шаг з нуля, або навіть не один курс, і приділіть достатньо часу практичним заняттям, щоб відчувати себе комфортно. Корисними можуть виявитися ігри і програми для вивчення на телефоні.

Виберіть .net framework

Настав час вибрати, який фреймворк ви будете використовувати. Наприклад, для написання веб-сайтів популярні в даний час React, Vue і Angular. Почитайте про відмінності та зверніться до досвідчених розробників, які могли б вам порадити корисні ресурси для навчання.

Навчіться фреймворку

Пройдіть хоча б кілька курсів програмування, виконуйте всі вправи, експериментуйте з тим, що вже знаєте.

Робіть проєкти в обраному фреймворку

Почніть з курсів на Youtube (або на інших платформах), як зробити проекти, у вибраному вами фреймворку. Ви можете шукати, наприклад, “Make game in React” або “Make shop in Vue”. Таких курсів вистачає на Youtube. Одночасно ви отримуєте знання, як такі проєкти створюються і будуєте своє портфоліо. В майбутньому намагайтеся їх розвинути — як ви дізнаєтеся нові речі, то подумайте, в яких проєктах ви зможете їх використовувати. Створюйте резервні копії за допомогою Git.

Пройдіть курс з Git на консолі, з середовища, в якому ви будете програмувати, з популярними бібліотеками. Не завадило б з’ясувати, що таке regex, HTTP і REST, програмування, функціональні та об’єктно-орієнтовані, основні сполучення клавіш і т. д. Здається, що це невеликі теми, але ці навички будуть цінними, як при програмуванні, так і при наборі.

Почніть відправляти резюме

В принципі, чим більше, тим краще. Варто відправляти їх хоча б по 100 в тиждень (це не помилка, у великих містах багато вакансій для програмістів). Не бійтеся звертатися до однієї і тієї ж компанії, коли відкриється новий набір. Не соромтеся претендувати на позиції трохи вище вашого досвіду (коли компанія не знаходить досвідченого розробника, вона часто починає шукати серед перспективних новачків).

Хорошою стратегією буде витратити на це один день на тиждень, а протягом решти днів концентруватись на поліпшенні своїх проєктів, а також готуватись до співбесід. В цьому процесі допомагають поширені запитання. Намагайтеся на якомога більше з них мати готову заздалегідь відповідь.

На всіх етапах треба багато нотаток. Корисним також буде вивчення деяких речей на пам’ять з допомогою карток (наприклад, у програмі Anki). Щоправда, заучені знання мало корисні в роботі, але і дозволяють проявити себе перед рекрутером.

Під час всього шляху варто мати при собі людину з більшим досвідом, з якою ви, принаймні, один раз в тиждень зможете порадитися. Мова йде про когось, хто б відповів на ваші питання і вказав на помилки, які можуть вас гальмувати в подальшому розвитку. Найкраще, щоб це був практикуючий програміст.

Зміна галузі — це важкий шлях, але всього можна досягти власними зусиллями.

Exit mobile version