Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Новини

  “Кремлівський син”, “прокурор-няша” і “мер” Слов`янська – в “чорному списку” ЄС

  Чергова порція санкцій Європейського Союзу торкнулася і відомих українців. У їхньому числі – “народний мер” Слов’янська Пономарьов та екс-кандидат  у президенти від Партії регіонів Царьов.

  “Чорний список” Євросоюзу в понеділок, 12 травня, поповнився новими прізвищами та підприємствами.

  images (1)Таке рішення ухвалила Рада міністрів закордонних справ ЄС. Увечері в “Офіційному віснику ЄС” було оприлюднено повний перелік осіб та компаній, щодо яких Євросоюзом застосовано ті чи інші обмежувальні заходи.

  В числі цих осіб – одіозна прокурор Криму Наталія Поклонська, яка, за визначенням “вісника”, “активно втілює у життя кроки анексію Криму Росією”. Також в списку опинився самопроголошений “мер” Слов’янська В’ячеслав Пономарьов, а також екс-кандидат у президенти від Партії регіонів Олег Царьов, який висловився за створення “Новоросії”.

  Водночас у списку фігурують перший заступник керівника адміністрації президента Росії В’ячеслав Володін, голова думського комітету з конституційного законодавства Володимир Плігін.

  Решта занесених до “чорного списку”: командувач Повітряно-десантних військ Росії Володимир Шаманов, кримські чиновники Петро Ярош, Олег Козюра, Ігор Шевченко, один з лідерів “Донецької народної республіки” Ігор Какіджанов, голови виборчої комісії з проведення так званих “референдумів” на Донеччині та Луганщині Роман Лягін та Олександр Малихін, керівник горлівських сепаратистів Ігор Безлер.

  Особам, внесеним до “чорного списку”, обмежується в’їзд до країн ЄС. Також заморожуються їхні активи на території ЄС, а також усі грошові рахунки афілійованих з ними організацій та підприємств.

  Нагадаємо, що у відповідь на ситуацію в Україні “враховуючи останні події в Україні та беручи до уваги відсутність будь-яких кроків до деескалації”, Рада ЄС 12 травня розширила рамки обмежувальних заходів Євросоюзу щодо дій, які підривають або створюють загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України.

  Це рішення додало можливість застосовувати заходи щодо осіб та афілійованих з ними компаній, які пов’язані з діями та політикою, що підривають стабільність або безпеку в Україні, а також перешкоджають роботі міжнародних організацій в країні.images

  Підприємства у “чорному списку”

  Міністри закордонних справ ЄС також створили правову основу для заморожування активів компаній у Криму та Севастополі, які були конфісковані або які отримали зиск від такої конфіскації. Такими компаніями стали “Чорноморнафтогаз” та “Феодосія”. Обидва ці підприємства були конфісковані рішенням “парламенту Криму” на користь російської держави.

  Таким чином, загальна кількість осіб, що підлягають санкціям в зв’язку з кризою в Україні, сягнула 61 особи. Активи двох конфіскованих компаній в Криму та Севастополі підлягатимуть заморожуванню.

  Інформація з DW, Сегодня

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   09.01.2024
   06.11.2023
   02.11.2023
   24.09.2023
   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   08.03.2022
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   01.04.2021
   Вверх