Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  скасувати е-декларації для активістів
  Головне зображення ілюстративне

  Західна Україна

  Хто з учасників громадських організацій не повинен подавати декларацію: пояснення НАЗК

  Сьогодні, 29 березня відбулося позачергове засідання Національного агентсва з питань запобігання корупції, на якому було затверджено роз’яснення електронних декларацій представниками громадськості.

  За роз’ясненням НАЗК вимога подавати електронні декларації не стосується тих осіб, які працюють в об’єднаннях які здійснюють антикорупційну діяльність та безпосередньо не виконують свої функції у сфері протидії і запобігання корупції.

  До таких категорій можуть потрапляти бухгалтери, постачальники канцелярського приладдя чи харчування, прибиральники, офіс-менеджери.

  Про те вимога подавати електронні декларації стосується осіб, які отримують майно і кошти за безпосередню діяльність та реалізацію в Україні допоміжних проектів у сфері протидії та запобігання корупції.

  Також у НАЗК наголошують, що суб’єктами декларування є громадські активісти у випадку фактичної боротьби з корупцією. У тому випадку, якщо така діяльність зазначена в статутних документах організації, про те така діяльність не здійснюється, то подавати декларації не потрібно.

  Прикладами антикорупційної діяльності можуть бути:

  – надання експертної допомоги в розробці проектів нормативно-правових актів, підготовці методичних рекомендацій тощо з питань запобігання і протидії корупції;
  – безпосереднє здійснення, участь чи експертна підтримка проведення навчальних (просвітницьких) заходів з питань запобігання і протидії корупції;
  – вжиття заходів щодо виявлення корупційних або пов’язаних з корупцією правопорушень з метою подальшого інформування спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції;
  – збір статистичної інформації, підготовка аналітичних звітів про стан запобігання і протидії корупції;
  – підготовка та надання відповідним органам державної влади ініціативних пропозицій щодо удосконалення процесу запобігання і протидії корупції тощо.

  Нагадуємо, що 1 квітня закінчується термін подання електронних декларацій членами громадських організацій, які здійснюють боротьбу з корупцією, а це означає, що з початку наступного місяця до кримінальної відповідальності можуть бути притягнуті ті громадські активісти, які не подадуть декларації про доходи.

  Правозахисники та активісти вимагали скасувати електронне декларування для активістів, про те на минулому тижні Верховна Рада не голосувала за законопроекти, які б це мали зробити.

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   09.01.2024
   06.11.2023
   02.11.2023
   24.09.2023
   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   08.03.2022
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   01.04.2021
   Вверх