Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Головне зображення ілюстративне

  Здоров'я

  Їсти чи не їсти? Сага про вітаміни

  Коли Будда, подорожуючи по світу і пізнавши всі його страждання, прийшов до знаменитого Середнього шляху. Коротко його концепція свідчить, що будь яка крайність – це погано і істина завжди лежить десь посередині.

  Це правило застосовується до всіх сфер життя. І справедливо відносно нашого харчування і прийому вітамінів.

  Де «золота середина» у прийому вітамінів?

  Є люди, які приймають вітамінні добавки постійно. Є й інша категорія людей, які переконані, що будь-які аптечні препарати – шкода. І що краще пожувати свіжу морквину, ніж вживати таблетовані вітаміни.

  Які вітаміни мені підходять?

  Обидві категорії неправі.

  Правильні вітаміни для організму – це не тільки здорове харчування!

  Нагадаємо, для чого нам потрібні вітаміни.

  Вітаміни – це «вмикачі», які переводять ферменти в активну форму. А для його потрібні ферменти?

  Справа в тому, що організм людини – це складна хімічна лабораторія. І ті тисячі процесів, які в ній протікають, можуть відбуватися тільки в присутності спеціальних речовин, званих каталізаторами. Немає каталізатора – реакція не протікає. Т. Е в відсутність каталізатор не будуть синтезуватися білки, не стануть будуватися клітинні стінки, припиниться синтез шлункового соку. До слова, перетравлювання їжі, тобторозщеплення складних речовин їжі до тієї форми, то доступна для організму, теж можливо тільки в присутності травних ферментів.

  Правильно підібрані вітаміни допоможуть бути здоровим

  А ось вітаміни є ко-ферментами, тобто переводять фермент з инактивность в робочу форму.

  Чи можна забезпечити себе вітамінами за рахунок збалансованого раціону? Можна, але тільки в теорії. Справа в тому, що різні вітаміни містяться в різних продуктах. Тому у вашому раціоні щотижня повинні бути присутніми тельбухи (печінка, нирки та ін.), Яйця і молочні продукти, боби і риба, м’ясо та овочі. І причому їх кількість повинна бути вивірено, щоб забезпечити нас потрібними вітамінами.

  Тому, запаси вітамінів краще періодично поповнювати, приймаючи таблетовані форми.

  Вітамінні добавки теж бувають корисні!

  Але є їх постійно немає потреби, тому як харчування сучасної людини все ж відносно збалансовано – ми не харчуємося виключно рисом або тільки смаженими кониками.

  Але потреба у вітамінах в різний час року, при різних фізичних станах у людини різниться. Не кажучи вже про те, що на потребу у вітамінах можуть впливати і захворювання.

  У разі хвороби вітаміни призначить лікар.

  А ось для того, щоб поповнити запаси, рекомендується 2 рази на рік – навесні та восени – пропивати комплекс полівітамінів.

  В даному випадку це і буде той серединний шлях.

  Всьому свій час
  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Вверх