Колона – Cайт громадської журналістики

Двоє рівнян-політиків – претенденти на керування НАЗК

Двоє рівнян-політиків – претенденти на керування НАЗК

Двоє рівнян-політиків – претенденти на керування НАЗК

Стали відомими претенденти на керування НАЗК, що пройшли до останньої стадії відбору на посаду керівника. Серед них – двоє громадсько-політичних діячів-прогульників з Рівненщини.

Претенденти на керування НАЗК мають відповідати ряду вимог, щоб очолити НАЗК – Нацагентство по запобіганню корупції. Відомо, що відбір до антикорупційного органу, створеного Кабміном, проходить у кілька етапів.

До останнього етапу відбору на керівні посади пройшли рівненчани Дмитро Якимець та Сергій Штурхецький, відомі своєю політичною та громадською діяльністю, а також своїми прогулами під час своїх депутатських каденцій.

Так, колишній кандидат в нардепи (від “Народного Фронту”) та в мери Рівного Дмитро Якимець, який сам – родом із Сарн (Рівненщина) будучи депутатом Сарненської райради (від “Фронту Змін”) та членом однієї з її комісій, пропустив 13 із 14 засідань своєї комісії за період із 2010 року (дані ГР “Чесно”). В громадському житті Рівного він відомий, як лідер ГО “Рівненський Громадський контроль” (однойменна партії ВО “Громадський контроль”, від якої він балотувався на пост мера).

Журналіст Сергій Штурхецький, у свою чергу, будучи депутатом Рівнеоблради (від “Батьківщини”) до 2015 року пропустив більше половини засідань комісії та сесійних засідань ради, а на останніх виборах до облради не потрапив у прохідну частину списку партії “Блок Петра Порошенка” через жорстку внутрішню конкуренцію. В громадському житті він відомий, як учасник багатьох ініціатив, а нещодавно зайнявся ще боротьбою з корупцією (у проекті Міхеіла Саакашвілі).

Статистика відвідуваності сесій та комісій свідчить, що обидва їхні депутатські мандати можна було відкликати згідно із 37 статтею профільного закону (“Про статус депутатів місцевих рад”) ще до виборів 2015 року. Звичайно, обидва політики-активісти відомі у Рівному своїми політичними зв’язками. Але наразі вони опинилися поза бортом місцевої політики, і це, як свідчать цифри і ніби підкреслено натякає норма закону, – закономірність. Проте відсутність мандатів не заважає їм крокувати по сходинкам відбору в антикорупційний орган.

Варто додати, що в публікаціях попередніх списків відбору та аналізу кандидатів Сергій Штурхецький отримав високу оцінку “ступеня ризику”через зв’язок із партіями та відсутність досвіду. А ім’я Дмитра Якимця виникло в числі 12 основних конкурентів за керівництво НАЗК наче з повітря – його прізвища не було в списках в другому турі відбору (40 осіб), але з’явилося на фінальній стадії.


Обидва претенденти на керування НАЗК наразі перевіряються командою журналістів-розслідувачів на чолі з Денисом Бігусом. Про це журналіст написав у своєму FB, зазначивши, зокрема, що в другий тур пройшло не 40 кандидатів, а 44.

Фотоматеріали – з публікацій “Четвертої влади” та “Рівненських новин”.

Exit mobile version