Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

Чотири чашки кави в день не зневоднюють організм

Головне зображення ілюстративне

Здоров'я

Чотири чашки кави в день не зневоднюють організм

Британські медики не змогли знайти зв’язку між помірним вживанням кави і хронічним зневодненням організму, на що вказував слабкий сечогінний ефект кофеїну, відкритий ще на початку 20 століття, що має допомогти розвіяти побоювання обивателів, йдеться в статті, опублікованій в журналі PLoS One.

“Незважаючи на відсутність будь-яких наукових свідоцтв на користь иссушающего ефекту кави, серед обивателів та деяких медиків існує уявлення про те, що кава може викликати зневоднення, і тому його не варто вживати для підтримки балансу рідини в тілі. В нашій роботі ми спробували зрозуміти , чи дійсно це так “, – заявила Софі Кілер з університету Бірмінгема (Великобританія).

Кілер і її колеги з’ясували, що уявлення про “зневоднюється” характері кави не мають ніякого зв’язку з реальністю, спостерігаючи за роботою організму у двох груп добровольців. Члени першої з них випивали по 4 чашки кави впродовж трьох днів, а другий – чотири чашки води. Через 10 днів вони мінялися “ролями”, а вчені порівнювали обсяги виділень та інші показники, намагаючись знайти сліди зневоднення організму.

Ні в тому, ні іншому випадку авторам статті не вдалося знайти ніяких свідоцтв того, що додавання чотирьох чашок кави в денний раціон людини приводило до скільки-небудь помітного зневоднення тіла. Це проявлялося як в рівні потовиділення, так і в інших показниках, таких як об’єм сечі або її хімічний склад.

“Ми виявили, що помірне вживання кави, близько чотирьох чашок в день для чоловіків, не викликало ніяких помітних наслідків і не приводило до зневоднення організму в тих випадках, коли вони пили стільки ж води, як люди, що не вживали кави. Ми вважаємо, що наші висновки слід додати в усі зводи рад з приводу пиття кави та наслідків його вживання, які можна зустріти в лікарнях і організаціях охорони здоров’я “, – укладає Кілер.

Відкрити матеріал
Читайте також:
Коментарі

Читають

Загрузка...
Вверх