Підписуйтесь на новини

Колона – Сайт громадської журналістики

Бурштин: заборонити неможливо – потрібно дозволити!

Рівне

Бурштин: заборонити неможливо – потрібно дозволити!

   Проблема видобутку бурштину є однією з найактуальніших на даний час в північних районах Рівненської області. Сонячний камінь, на  який такі багаті надра землі Володимирецького, Сарненського та інших районів області, почали активно видобувати 2-3 роки тому. З того часу всі зусилля правоохоронців і працівників Лісового господарства, пов’язані із забороною  нелегальних розкопок не дали результату.

Помпа – конкурент простих старателів.

  Місцеві жителі продовжують копати бурштин незважаючи на численні  заборони і облави які робилися правоохоронними органами. Поряд з  ними також працюють помпи, після яких земля перетворюється на   “марсіанські сюжети” де довго нічого не росте і лишаються глибокі ями.

  Для місцевих жителі в це є основний заробіток, і саме з цього вони і  годують свої сім’ї Ціна за якою приймається янтар в місцевих  перекупників варта ризику і цілком оправдовує важку і небезпечну  роботу сільських дядьків, які лише лопатами викопують 4-5 метрові  ями.

  Зазвичай минулими роками жителі поліських сіл, посадивши городи  вирушали на будови до Росії. В нинішній час, майже ніхто не поїхав на  заробітки і змушений шукати чим прокормити свою сім’ю.

CAM00979

Земля що потребує обов’язкової рекультивації.

  Заборонити видобуток бурштину практично неможливо, хіба що ввести сюди війська і поставити охорону. Всі це добре розуміють, проте щось робити до цього часу не намагалися. Якщо дозволити легальний видобуток Бурштину то бюджет області отримав би величезні прибутки а також  місцеві районні громади.  За ці гроші можна побудувати досить швидко дороги які є просто жахливі в тих районах, а той просто відсутні. Але гроші які мали б піти на розвиток місцевих громад, осідають в карманах спритних ділків, криміналітету, ну і зрозуміло, у тих хто “кришує” ці справи.

 Місцеві жителі це добре розуміють і насамперед вони зацікавлені в вирішенні цього питання. Старателі хочуть легально працювати, платити податки і просять їх захистити.

 14.05.2014 депутати Рівненської облради шукали вирішення цієї проблеми.  Як передає takeinfo.  Депутати Рівненщини вимагають упродовж 2 місяців на законодавчому рівні вирішити питання видобутку бурштину.

 Також було прийнято рішення рекомендувати Верховній Раді під час підготовки законопроекту щодо легалізації видобутку бурштину, надавати першочергово право на видобуток територіальним громадам.

На сесію були запрошені очільники проблемних районів, зокрема голова Сарненської РДА Микола Драганчук заявив  “Люди, які копають бурштин багато не просять. Вони хочуть легально копати бурштин, платити податки і бути захищеними. Зараз ця справа всіляко “буксується”. Тому прошу усіх колег депутатів об`єднати зусилля. Адже, я неодноразо чую думки, що депутати облради кришують цей бізнес. прада це чи ні, не знаю.Але так далі не може бути.”

 Таким чином жителі північних районів Рівненщини матимуть право на своїй землі добувати легально бурштин. Це дозволить людям заробляти на власній землі.

Депутати ухвалили текст звернення до Верховної Ради, і просять  Верховну Раду в найкоротші терміни прийняти закон України «Про бурштин».

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Висловіть свою думку

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ТОП

To Top