Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Головне зображення ілюстративне

  Новини

  Як проходить психологічна адаптація демобілізованих бійців Рівненщини?

  Психологічна адаптація демобілізованих військовослужбовців до мирного життя повинна починатися з психологічної реабілітації. Так вважають психологи громадської організації «Психологічна служба Євромайдану», яка діє у Рівному ще з січня 2014 року.

  психологічна адаптація демобілізованих

  Психологічна адаптація демобілізованих за сприяння Психологічної служби Єромайдану проходитиме краще. Створена з громадської ініціативи організація надає послуги не лише психологів, а й психотерапевтів і соціальних працівників. Усі працюють на волонтерських засадах.

  Керівник ГО «Психологічна служба Євромайдану» психолог Ольга Яковлева говорить, що далеко не всі військовослужбовці, які повернулися з АТО, розуміють, що їм потрібна психологічна підтримка. Адже військові дії, в яких вони перебували, ще продовжуються у їхній свідомості і проявляються у вигляді депресії, стресу, дратівливості чи агресії. Часто хлопці плутають психологів з психіатрами і соромляться звертатися по допомогу. Тому психологічна підтримка бійця розпочинається через його родину чи близьких людей. Тобто психологи спочатку працюють з дружиною, мамою чи друзями, через яких відбувається вплив на демобілізованого військовослужбовця.

  В перші місяці роботи психологи громадської організації надавали по 8-12 консультацій на день. Загалом, понад 1000 військовослужбовців вже отримали психологічну підтримку, завдяки якій легко адаптувались до мирних умов життя. Процес реабілітації може тривати від кількох місяців до року, залежно від людини. Проблема, з якою психологи часто стикаються у розмові з бійцем – його недовіра до держави і соціальних структур.

  Нещодавно ГО «Психологічна служба Євромайдану» розпочала тісну співпрацю зі Спілкою ветеранів учасників АТО. Разом планують відкрити амбулаторний центр реабілітації демобілізованих та комісованих учасників АТО. Центр працюватиме у двох напрямках: робота проекту «Будь на коні» і реабілітація за допомогою арт-майстерні. Перший напрямок діятиме на зразок американської психологічної програми «Horses for Heroes» («Коні для Героїв»), яку запровадили для ветеранів війни в Іраці. Для реалізації першого напрямку бійців возитимуть у кіноспортивні клуби для іпотерапії. За словами психологів, кінь – потужне джерело енергії, яка нормалізує нервову систему. Щодо роботи другого напрямку, планується створити реабілітаційну арт-майстерню, де бійці займатимуться образотворчим мистецтвом, гончарством і т.д. В амбулаторному центрі будуть працювати групи підтримки. Тобто консультація надаватиметься не лише індивідуально психологом, а проблема обговорюватиметься у колі раніше реабілітованих бійців. Вони ділитимуться власним досвідом, що надасть підтримку, надію і віру щойно демобілізованому військовослужбовцю.

  Психологи громадської організації працюють у Рівненському і Клеванському військових госпіталях. Також у місцевих органах самоврядування Рівненщини планується запровадити роботу соціального працівника, який допомагав би демобілізованим бійцям.

  Офіс ГО «Психологічна служба Євромайдану» знаходиться за адресою: вул. Симона Петлюри, 14 (каб. 64), м. Рівне. Графік роботи: 10:00 – 19:00 (з понеділка по п’ятницю). Контактні телефони: (095) 66 26 006, (093) 598 37 33, (098) 273 61 01 (дзвінки приймають цілодобово).

  Автор: Юлія КОРЕЦЬКА

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

  Вверх