Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Сьогодні кандидати у президенти розпочнуть ефірні дебати

  Вибори 2014

  Сьогодні кандидати у президенти розпочнуть ефірні дебати

  Сьогодні кандидати у президенти розпочнуть ефірні дебати. 28 квітня у прямому ефірі Першого Національного відбулося жеребкування кандидатів на пост Президента України для участі у проекті “Національні дебати”. 

  Участь у жеребкуванні мали змогу взяти кандидати на пост Президента України або ж їх довірені особи.

  Нагадаємо, що спочатку всі 23 кандидати підтвердили свою згоду на участь у дебатах на Першому Національному. Згодом два кандидати – Михайло Добкін та Олег Царьов висунули свої умови участі, що протирічать запровадженим НТКУ щодо забезпечення рівних можливостей для всіх кандидатів. Тому в теледебатах братиме участь 21 кандидат.

  Отож, порядок участі кандидатів на пост Президента України в “Національних дебатах” такий:

  Дата ефіруПорядковий номерПрізвища кандидатів на пост Президента України
  9.05.141
  2
  3
  Анатолій Гриценко
  Ольга Богомолець
  Олександр Клименко
  10.05.144
  5
  6
  Петро Порошенко
  Зорян Шкіряк
  Василь Цушко
  11.05.147
  8
  9
  Олег Тягнибок
  Володимир Саранов
  Андрій Гриненко
  16.05.1410
  11
  12
  Юрій Бойко
  Петро Симоненко
  Наталія Королевська
  17.05.1413
  14
  15
  Дмитро Ярош
  Вадим Рабинович
  Василь Куйбіда
  18.05.1416
  17
  18
  Микола Маломуж
  Ренат Кузьмін
  Олег Ляшко
  23.05.1419
  20
  21
  Юлія Тимошенко
  Сергій Тигіпко
  Валерій Коновалюк

  Прес-служба Першого Національного

  Сьогодні кандидати у президенти розпочнуть ефірні дебати. Модератори “Національних дебатів” – Інна Москвіна та Зураб Аласанія – ставитимуть кандидатам відібрані запитання й фіксуватимуть час відповіді. “Ми хочемо сенсів, тому дуже жорстко триматимемо формат. Ставитимемо питання і слухатимемо відповідь протягом півтори хвилини. Спілкування в “Національних дебатах” буде дуже динамічним. Єдине право, яке залишають за собою модератори – повідомити, що кандидат не відповів на поставлене запитання”, – розповів Зураб Аласанія.

  “Національні дебати” транслюватимуться у прямому ефірі Першого Національного, а з метою розширення глядацької аудиторії трансляцію проекту здійснюватиметься на провідних Інтернет-платформах та на сайті campus30.org/, який представляє університетську спільноту. Сьогодні кандидати у президенти розпочнуть ефірні дебати. Також Зураб Аласанія повідомив, що “Національні дебати транслюватимуться на Інтернет-ресурсі bigmir.net: “До мене звернулися представники холдингу bigmir.net і запропонували співпрацю, що не має жодних фінансових зобов’язань. Вони вже показали жеребкування у прямому ефірі, і теж саме будуть робити з “Національними дебатами”. Я дуже задоволений, бо bigmir.net має дуже велику аудиторію”.

  Аудиторія проекту “Національні дебати”, присутня безпосередньо в студії, становитиме близько сотні осіб. Це будуть викладачі та студенти університетів, експерти з різної проблематики та журналісти, що дасть можливість перетворити “Національні дебати” на інтелектуальну дискусію.

  Тривалість “Національних дебатів” становитиме 90 хвилин ефірного часу для трьох кандидатів. Сьогодні кандидати у президенти розпочнуть ефірні дебати. Тривалість  пропорційно зменшуватиметься за неучасті когось із кандидатів, тобто, якщо кандидат не з’явився на “Національні дебати” – його час “згорає”, і інші кандидати не можуть поділити його час між собою.

  Кожному з кандидатів протягом ефіру ставитимуться запитання, відібрані з різних джерел – від експертів, університетської спільноти та з соціальних мереж. Формат “Національних дебатів” передбачає чотири тематичні блоки запитань:

  Блок 1: два запитання на тему внутрішньої політики від модераторів (однакові для всіх кандидатів) та два запитання від університетів (викладачі та студенти).

  Блок 2: два запитання на тему зовнішньої політики від модераторів та два від громадських активістів.

  Блок 3: два запитання на тему економіки від модераторів та два запитання із зали від журналістів.

  Блок 4: два запитання на соціокультурну проблематику.

  Опісля кандидати матимуть можливість поставити запитання один одному – у блоці “Питання між кандидатами”. Один кандидат ставитиме однакове питання двом іншим. На відповіді учасники програми матимуть 60 секунд. Наприкінці програми кожен із кандидатів матиме 40 секунд для завершального слова.

  Сьогодні кандидати у президенти розпочнуть ефірні дебати. “Національні дебати” – це трохи більше, ніж шоу. Усі мають бути в рівних умовах – це найважливіше. Це означає, що не може бути специфічне одне запитання до конкретного кандидата, адже ми не дотримаємося формату. Важливо не “розмазати” кожного кандидата, а дати можливість висловитися кожному з них, і глядачам побачити їхні чесні або нечесні відповіді у відведений стислий час”, – розповів Тарас Петрів.

  Після завершення дебатів кандидатів буде запрошено на локацію “Кампус-поінт” для постінтерв’ю, які транслюватимуться на партнерських Інтернет-ресурсах. Тривалість такого спілкування кандидатів із лідерами громадської думки, представниками університетських спільнот, журналістами й експертами становитиме 15 хвилин.

  Разом із Першим Національним над створення проекту “Національні дебати” працюють партнери – МГО “Інтерньюз-Україна”, “Hromadske.tv”, фундація “Суспільність” та ГО “Центр UA”.

  Під час проведення “Національних дебатів” кандидати на пост Президента України повинні дотримуватися порядку проведення дебатів, визначених регламентом, етичних норм поведінки, не припускатись висловлювань, що принижують честь і гідність іншого кандидата-учасника дебатів; виконувати вимоги модераторів дебатів стосовно регламенту виступів, відповідей і запитань.

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   22.05.2024
   09.01.2024
   Сьогодні
   06.11.2023
   02.11.2023
   24.09.2023
   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   08.03.2022
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   Вверх