Наші контакти

  Колона – Cайт громадської журналістики

  Переселенка з Луганщини Яна Униченко

  Новини

  Переселенка з Луганщини здивувала рівнян

  27-річна переселенка з Луганщини Яна Униченко вже майже рік приємно дивує жителів Рівненщини своїми патріотичними малюнками на стінах будівель.

  Коли розпочалася війна на Сході України, вона переїхала до знайомих у Здолбунів. Думала, що затримається тут на кілька тижнів, але сталося інакше.

  В інтерв’ю з «Колоною» Яна розповідає про себе, як її зустріли місцеві жителі і звідки виникла ідея розмальовувати будинки:

  – Пані Яно, розкажіть про себе.

  – Я народилася в місті Ровеньки Луганської області, що знаходиться на кордоні з Росією. Вищу освіту здобула в Луганському педагогічному університеті ім. Шевченка за спеціальністю педагог з образотворчого мистецтва. Я різностороння людина. Крім художнього мистецтва, цікавлюся історією, філософією, психологією, наукою, займаюся йогою. Подобається відкривати щось нове для себе. Наш світ дуже цікавий.

  – Чому приїхали саме на Рівненщину?

  – Ще до війни мала мрію пожити на Західній Україні. У зв’язку з подіями на Сході, вона здійснилася. Коли почалася війна, приїхала у Здолбунів до знайомих. Так і живу в них вже майже рік. По духу і ментальності відчуваю себе тут справжньою українкою. Адже в нас на Луганщині мало таких, які підтримували б мої патріотичні погляди.

  – Як Вас зустріли жителі Рівненщини?

  – Зустріли дуже тепло і привітно. З’явилося багато друзів і знайомих. Усі намагаються допомогти і підтримати. Завдячую цьому Богові.

  – Давайте перейдемо до Вашої творчості. Як виникла ідея розмальовувати будинки патріотичними малюнками?

  – У Здолбунові я познайомилась з головою ОСББ Вікторем Чумаком. Бесідуючи з ним, він розповів, що мав мрію розмальовувати будинки, ось я і взялась за реалізацію цієї мрії.

  – Що Ви малюєте?

  – Малюю все в українському стилі: хатка, козак, козачка, соняхи, квіти, гарбузи та інше. Цим намагаюся передати свою патріотичність та духовність. Коли люди дивляться на мої роботи, то говорять, що відчувають тепло в душі. Мені дуже приємно.

  Бували різні цікаві випадки. Якось один дідусь просив, щоб я йому намалювала голу панянку під вікном багатоповерхівки. Дехто хотів порося. Я відмовлялася, тому що у будинках жили й інші люди, які, мабуть, були б проти таких зображень на їхньому будинку.

  переселенка з Луганщини Яна Униченко

  – Які будівлі розмальовуєте?

  Окрім житлових будинків, розмальовую ресторани, кафе, навчальні заклади. Нещодавно завершила малюнок у дитячій стоматологічній поліклініці у Здолбунові. Взагалі, в мене багато замовлень.

  Планували проводити майстер-класи, щоб навчити бажаючих малювати?

  – У мене є мрія відкрити центр психології і творчості. Адже я ще й психолог. На основі малюнків можна було б виявляти внутрішній світ людини. Хочу відкривати таланти у людей різного віку.

  На своїй сторінці у соціальній мережі ВКонтакті Яна пропонує безкоштовні заняття художнього та декоративного мистецтва.

  Автор: Юлія КОРЕЦЬКА

  Відкрити матеріал


  Прокоментувати

  Leave a Reply

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

   22.05.2024
   09.01.2024
   Сьогодні
   06.11.2023
   02.11.2023
   24.09.2023
   03.10.2022
   21.08.2022
   03.05.2022
   20.04.2022
   08.03.2022
   27.05.2021
   23.05.2021
   30.04.2021
   29.04.2021
   Вверх