Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

Переселенка з Луганщини Яна Униченко

Новини

Переселенка з Луганщини здивувала рівнян

27-річна переселенка з Луганщини Яна Униченко вже майже рік приємно дивує жителів Рівненщини своїми патріотичними малюнками на стінах будівель.

Коли розпочалася війна на Сході України, вона переїхала до знайомих у Здолбунів. Думала, що затримається тут на кілька тижнів, але сталося інакше.

В інтерв’ю з «Колоною» Яна розповідає про себе, як її зустріли місцеві жителі і звідки виникла ідея розмальовувати будинки:

– Пані Яно, розкажіть про себе.

– Я народилася в місті Ровеньки Луганської області, що знаходиться на кордоні з Росією. Вищу освіту здобула в Луганському педагогічному університеті ім. Шевченка за спеціальністю педагог з образотворчого мистецтва. Я різностороння людина. Крім художнього мистецтва, цікавлюся історією, філософією, психологією, наукою, займаюся йогою. Подобається відкривати щось нове для себе. Наш світ дуже цікавий.

– Чому приїхали саме на Рівненщину?

– Ще до війни мала мрію пожити на Західній Україні. У зв’язку з подіями на Сході, вона здійснилася. Коли почалася війна, приїхала у Здолбунів до знайомих. Так і живу в них вже майже рік. По духу і ментальності відчуваю себе тут справжньою українкою. Адже в нас на Луганщині мало таких, які підтримували б мої патріотичні погляди.

– Як Вас зустріли жителі Рівненщини?

– Зустріли дуже тепло і привітно. З’явилося багато друзів і знайомих. Усі намагаються допомогти і підтримати. Завдячую цьому Богові.

– Давайте перейдемо до Вашої творчості. Як виникла ідея розмальовувати будинки патріотичними малюнками?

– У Здолбунові я познайомилась з головою ОСББ Вікторем Чумаком. Бесідуючи з ним, він розповів, що мав мрію розмальовувати будинки, ось я і взялась за реалізацію цієї мрії.

– Що Ви малюєте?

– Малюю все в українському стилі: хатка, козак, козачка, соняхи, квіти, гарбузи та інше. Цим намагаюся передати свою патріотичність та духовність. Коли люди дивляться на мої роботи, то говорять, що відчувають тепло в душі. Мені дуже приємно.

Бували різні цікаві випадки. Якось один дідусь просив, щоб я йому намалювала голу панянку під вікном багатоповерхівки. Дехто хотів порося. Я відмовлялася, тому що у будинках жили й інші люди, які, мабуть, були б проти таких зображень на їхньому будинку.

переселенка з Луганщини Яна Униченко

– Які будівлі розмальовуєте?

Окрім житлових будинків, розмальовую ресторани, кафе, навчальні заклади. Нещодавно завершила малюнок у дитячій стоматологічній поліклініці у Здолбунові. Взагалі, в мене багато замовлень.

Планували проводити майстер-класи, щоб навчити бажаючих малювати?

– У мене є мрія відкрити центр психології і творчості. Адже я ще й психолог. На основі малюнків можна було б виявляти внутрішній світ людини. Хочу відкривати таланти у людей різного віку.

На своїй сторінці у соціальній мережі ВКонтакті Яна пропонує безкоштовні заняття художнього та декоративного мистецтва.

Автор: Юлія КОРЕЦЬКА

Відкрити матеріал


Коментарі
21.04.2020
20.04.2020
29.10.2019
28.10.2019
10.09.2019
02.08.2019
24.06.2019
18.06.2019
13.06.2019
05.06.2019
22.05.2019
23.02.2019
18.02.2019
15.02.2019
Вверх