Грибний сезон відкрито!

Така рання поява не викликає здивувань, адже квітень і травень були багаті на дощі. А гриби найбільше полюбляють вологе середовище.

З давніх часів гриби використовуються в харчуванні. Але завжди треба пам’ятати, що вживання їх повинно бути обережним. До того ж дія грибів на організм людини часто проявляється індивідуально.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ    ЯК правильно збирати і готувати гриби

Гриби в природі епізодично мутують, і навіть раніше їстівний гриб може стати отруйним, тобто почати виробляти токсичні речовини – це відбувається у різних грибів приблизно в одному випадку з десяти-ста тисяч. У цьому випадку найдосвідченіший грибник не зможе відрізнити його від їстівного. Тому в їжу краще вживати спеціально вирощені гриби, уникаючи дикорослі, і особливо в харчуванні дітей.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ     Що готувати з грибів? 5 рецептів 

Про гриби люди знали вже в далекому минулому. У IV столітті до нашої ери грецький учений Теофраст згадував у своїх працях про трюфелі, зморшках, шампиньонах. Через 5 століть римський натураліст Пліній теж писав про грибах. Він перший намагався розділити гриби на корисні та шкідливі. Стародавні римляни добре знали, якої шкоди можуть дати отруйні гриби. Траплялося, коли треба було видалити неугодного державного діяча, в стародавньому Римі подавали йому блюдо, рясно приправлене отруйними грибами , пише Kyharka.

Успіхів Вам у полюванні на грибів, адже хто шукає – той знаходить 🙂   !

 

http://sunglass4you.com.ua/

Автор: Сайт громадської журналістики