Підписуйтесь на новини

Колона – Сайт громадської журналістики

Болюче питання: Чи потрібні нашим дітям щеплення?

Новини

Болюче питання: Чи потрібні нашим дітям щеплення?

Джерело: www.hrushiv.org.ua

Чи варто робити щеплення дітям? Так чи чи інакше це питання задає собі кожна мама. Але ж 20 років тому у батьків страху з цього приводу не виникало: лікар сказав – значить треба. Все тому, що не було під рукою тоді ні інтернету, ні доступної літератури. Зокрема, саме з поширенням всесвітньої павутини і пов’язують зростання відмови від щеплень. Яких тільки жахливих історій не прочитаєш на просторах інтернету. Чи реально наслідки щеплень настільки жахливі, що краще і зовсім їх уникати?

Почнемо з суті в вакцинації. Направлена ​​вона перш за все на вироблення штучного імунітету. У кров людини вводиться невелика частина хвороботворних мікроорганізмів: ослаблених або мертвих. Існує думка, що саме «живі» вакцини найбільш небезпечні для людини, так як здатні викликати захворювання від якого, і робиться щеплення. Бояться батьки вакцин від туберкульозу, поліомієліту, кору, краснухи та паротиту. І страх тут більшою мірою пов’язаний з некомпетентністю мам і тат. Адже при створенні препарату, а це вкрай тривалий процес, вакцина втрачає свою здатність викликати захворювання.

Безумовно, наслідки вакцинації мають місце. Підвищення температури, алергічні реакції, порушення сну, головні болі, судоми, втрата свідомості, болі в серці. Згідно зі статистикою, подібні проблеми відбуваються, коли нехтують протипоказаннями до щеплення. Вакцинація заборонена при хвороби людини, хронічних захворюваннях, підвищеної температури, і ускладнення після попередньої вакцинації. Втім, сказати точно: чи можна робити щеплення зараз вашій дитині, зможе лише ваш лікуючий лікар. Огляд педіатра безпосередньо перед вакцинацією – обов’язковий!

Перш ніж міркувати про шкоду щеплення все-таки варто звернутися до статистики. Кількість хворих тим же туберкульозом або гепатитом значно перевищує кількість ускладнень, зафіксованих у людей при вакцинації. Що ж стосується нібито вимерлих хвороб (кору або віспи), то тут все-таки уроків історії не потрібно забувати. Колись саме від цієї гидоти вимирали цілими містами. І хто знає, пішла чи безслідно та чи інша хвороба з лиця землі?

Проте все ж вирішувати батькам, хто зна, можливо саме ця відмова чи згода на щеплення врятує вашій дитині життя.

Continue Reading
СТАТТІ НА ЦЮ ТЕМУ:
ПРОКОМЕНТУВАТИ

Висловіть свою думку

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ТОП

To Top