Підписуйтесь на новини

Колона – Сайт громадської журналістики

Журналіст Руслан Коцаба – під вартою через “державну зраду”

Івано-Франківськ

Журналіст Руслан Коцаба – під вартою через “державну зраду”

Сьогодні, 8 лютого, з ініціативи слідчого суддя Івано-Франківського міськсуду обрав міру запобіжного заходу – тримання під вартою упродовж 60 діб – 48-річному Руслану Коцабі з Івано-Франківська. Причина тримання під вартою – поширення Коцюбою через ЗМІ закликів ухилятися від мобілізації.

Про це повідомили в УНН.

Процес по розпочатому щодо журналіста слідстві за частиною 1 статті 111 (“Державна зрада”) та частиною 1 статті 114-1 (“Перешкоджання законній діяльності ЗСУ та інших військових формувань”) КК України веде обласна прокуратура Івано-Франківщини.

Нагадаємо, кримінальне справу відкрило обласне управління СБУ наприкінці січня 2015 року, а 7 лютого підозрюваному оголосили про підозру.

Наразі досудове розслідування триває, вживаються необхідні заходи для його завершення.

Нагадаємо, журналіста, який створив антимобілізаційний відеоролик і закликав ухилятися від мобілізації, затримала СБУ в Івано-Франківську.

– Щойно передзвонив слідчий. Руслана затримали на 36 годин – до засідання суду, який прийме рішення щодо запобіжного заходу, – написала дружина журналіста.

Вона повідомила, що в їх квартирі з 9 до 15 години тривав обшук, який проводився за постановою суду в рамках розслідування у кримінальному провадженні за частиною 1 статті 111 КК України – “державна зрада”.

Нагадаємо, журналіст Руслан Коцаба створив антимобілізаційний відеоролик і почав з’являтися в ефірах російських телеканалів.

Саме цей ролик став приводом відкрити проти нього кримінальну справу.

Зауважимо, що редакція сайту може не поділяти думок автора відео, а сам ролик наводиться виключно для ознайомлення.

Сайт громадської журналістики

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Висловіть свою думку

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ТОП

To Top