Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

Янукович у ЄС вимагає “легітимності”

ЄС

Янукович у ЄС вимагає “легітимності”

Колишній президент України Віктор Янукович вимагає у Суді Євросоюзу визнати його усунення з посади незаконним.

Про це йдеться в тексті його позову до Суду Європейського Союзу у Люксембургу, оприлюдненому в понеділок, 4 серпня, в Офіційному журналі ЄС, передає “Українська правда” з посиланням на “Deutsche welle”.

Фото із elise.com.ua

 

У позові Янукович протестує проти того, що у рішенні про санкції його названо “екс-президентом” і називає себе “легітимним” і “демократично обраним” президентом України (позов датований 15 травня), а перехідний уряд – “незаконним”.

Позивач стверджує, що, запровадивши санкції проти нього, Європейський Союз “намагався догодити” перехідному уряду, аби він погодився на тісніші відносини з ЄС.

Екс-президент вважає замороження його рахунків у ЄС неправомірним, адже “на момент запровадження санкцій проти нього українські правоохоронні органи не вели слідство за підозрою у незаконному відчуженні державних коштів та виведенні їх за кордон”.

Крім того, Янукович вважає, що блокування його активів є “порушенням права власності, гарантованого Хартією основних прав Європейського Союзу”.

Повністю ідентичні позови до Суду ЄС подали і обидва сини Януковича – Віктор та Олександр.

4 серпня в Офіційному журналі ЄС був оприлюднений і позов Сергія Курченка – наближеного, як стверджують українські ЗМІ, до Януковичів бізнесмена, якого Генеральна прокуратура України підозрює у відмиванні коштів на сотні мільйонів гривень.

Бізнесмен, який так само, як і Януковичі, переховується від слідства у Росії, критикує у своєму позові, що підставою для санкцій став факт відкриття на нього кримінальної справи в Україні, а не вже доведені факти злочинів.

Крім того, позивач висловлює невдоволення тим, що Європейська Рада у відповідь на його запити не надала детальної інформації про звинувачення проти нього.

Сергія Курченка також обурює той факт, що замороження його активів не обмежене конкретним майном чи грошима, які, як підозрюють правоохоронці, були незаконно привласнені і виведені з України, а стосуються всього майна позивача в ЄС.

Позивач вважає неправомірним те, що заморожені кошти “не обмежені принаймні тим обсягом коштів, які він буцімто незаконно привласнив”.

Крім Сергія Курченка та родини Януковичів у Суді ЄС проти замороження рахунків позиваються також екс-прем’єр Микола Азаров та його син-депутат Олексій, екс-генпрокурор Віктор Пшонка та його син-депутат Артем, а також брати Клюєви, Андрій Портнов, колишній віце-прем’єр Сергій Арбузов та міністр доходів і зборів Олександр Клименко.

Як повідомили DW у секретаріаті суду, подібні судові позови розглядаються зазвичай кілька років. У Раді ЄС, яка виступає відповідачем у даних позовах, зазначили, що досі подібні скарги проти санкцій не були успішними.

Прокоментувати

Рекомендації

Реклама
Вверх