Колона – Cайт громадської журналістики

Якими будуть комп’ютери і електроніка в найближчому майбутньому

intel realsense

На відкритті конференції IDF +2015 генеральний виконавчий директор Intel Брайан Кржаніч (Brian Krzanich) розповів про те, як його компанія уявляє собі найближче майбутнє комп’ютерів і електроніки в цілому.

Свої прогнози Intel сформулювали в трьох пунктах:

1. Пристрої навчаться чути і знайдуть зір;
2. Всі пристрої стануть розумними і будуть підключені до інтернету;
3. Комп’ютери зможуть розширити можливості людини.

Давайте докладніше розглянемо, що ж саме бачить Intel за цими прогнозами.

Пристрої навчаться чути і знайдуть зір

У Intel вважають, що в найближчому майбутньому комп’ютер повинен навчитися чути людину так, як люди чують один одного. При цьому в компанії вважають, що спілкування з машиною повинне бути схожим на живу розмову. Для цього в Intel розробили технологію Intel Smart Sound, а також окремий DSP (цифровий сигнальний процесор) з функцією Wake-on-Voice для чіпів Intel Skylake.

Спільна робота з Microsoft дозволила Intel вже сьогодні навчити комп’ютери на Windows 10 постійно слухати користувача. Завдяки цьому, для активації віртуального помічника Cortana не потрібно натискати окрему кнопку, а можна зробити це голосом.

Спільно з Google компанія Intel розробила технологію, яка прибирає затримку виведення звуку при торканні до екрану смартфона або планшета на платформі Intel з Android 5.0 і вище. Це дозволить розробникам створювати нові музичні додатки, наприклад, віртуальне піаніно, яке буде відтворювати звук без затримок.

Що стосується комп’ютерного зору, то в цьому році Intel починає активне просування технології RealSense, а також 3D-камер для неї. Завдяки цій розробці комп’ютери, смартфони та планшети на платформі Intel з 3D-камерами зможуть сканувати об’єкти в 3D, розпізнавати обличчя користувачів і в цілому бачити світ ближче до того, як його бачить людина. Вже сьогодні технологію RealSense можна використовувати для сканування об’єктів в 3D з подальшою їх печаткою на 3D-принтері, а також для перенесення речей з реального світу у віртуальний, наприклад, в ігри.

Починаючи з IDF +2015 компанія Intel значно розширить підтримку RealSense для сторонніх платформ. Завдяки чому розробники зможуть використовувати її з Android, Windows, Mac OS X, ROS, Linux, Scratch, Unity, XSplit, OBS, Structure SDK, OSVR, Unreal Engine 4 (UE4) і Project Tango.

 Одним із прикладів того, як технологія Intel RealSense може бути використана в робототехніці, став робот-дворецький Savioke relay. У ньому камера з RealSense використовується для того, щоб робот краще орієнтувався в просторі і міг розпізнавати людей.

Крім цього, Intel планує використовувати RealSense в Дронов, що також дозволить їм стати більш автономними, облітати перешкоди і уникати зіткнень.

Ще одним цікавим застосуванням Intel RealSense є ігри. І не тільки в плані згаданого вище перенесення в них речей з реального світу. У процесорах Skylake з’явилася підтримка датчиків, які можуть використовуватися для створення зворотного зв’язку на ігровому контролері. Але крім цього, нові процесори підтримують відстеження погляду гравця через камеру RealSense, і це дозволить міняти сцену в іграх, залежно про того, куди користувач повертає голову.

Під час свого виступу Брайан Кржаніч також оголосив, що технологія Intel RealSense буде використовуватися в проекті Google Project Tango.

Нагадаю, що дана розробка Google являє собою апаратно-програмну платформу, призначену для створення 3D моделі навколишнього світу за допомогою смартфона. Використання технології Intel RealSense і нових 3D-камер дозволило внести в Project Tango ряд поліпшень. Прототип смартфона на основі цієї розробки не тільки швидше і точніше став сканувати навколишній простір, але тепер він також розуміє в якому саме положенні і по якій траєкторії він в ньому рухався.

І все це працює без використання GPS, а тільки на основі датчиків і камер.

Всі пристрої стануть розумними і будуть підключені до інтернету

На IDF 2015 Брайан Кржаніч анонсував подальший розвиток «Інтернету речей» (Internet of Thing, IoT), поштовх якому задасть платформа Intel IoT. Вона об’єднує в собі можливість збирати дані з різноманітних пристроїв і датчиків, контролювати їх роботу, обробляти інформацію і відправляти її в хмару.

В якості одного з прикладів того, як оточуючі нас речі можуть стати розумнішими, Intel показав розумне дзеркало Memory Mirror від Memomi Labs. Воно призначене для використання в магазинах одягу, і може запам’ятовувати користувача і речі, який той приміряє.

Після чого дзеркало допомагає порівняти речі і навіть може змінювати їх колір на льоту. У Memory Mirror використовується камера з технологією RealSense і IoT платформа від Intel.

Ще один приклад «Інтернету речей» від Intel – це розумна кліпса Nabi, яка чіпляється до дитячого автокрісла, оснащується датчиками і під’єднується до смартфону через Bluetooth.

Основне призначення цього пристрою, зробити так, щоб люди не забували дітей в автомобілях.Незважаючи на всю курйозність такій ситуації, в рік фіксується безліч подібних випадків, і деякі з них дійсно призводять до трагічних наслідків. Якщо водій виходить з авто і відходить від нього на певну відстань, а дитина продовжує сидіти в машині, Nabi починає лунати сигнал на смартфон. У продаж пристрій має надійти вже в кінці цього року за ціною близько $ 50.

Комп’ютери зможуть розширити можливості людини

На початку цього року, компанія Intel показала мініатюрний модуль Intel Curie, який містить:

– Малопотужний 32-розрядний мікроконтролер Intel Quark
– 384 Кбайт флеш-пам’яті, 80 Кбайт пам’яті SRAM
– Малопотужний інтегрований концентратор датчиків DSP з пропрієтарним прискорювачем зіставлення зразків
– Модуль Bluetooth
– 6-осьовий комбінований датчик з акселерометром і гіроскопом
– Блок зарядки акумулятора (PMIC)

За словами Брайана Кржаніч, Intel Curie зробить переносну електроніку масової і зокрема дозволить зробити спорт більш цифровим. Як приклад Intel показав на IDF велосипед BMX з сенсорами на основі Curie.

Це дозволяє велосипедисту збирати та аналізувати дані про рух велосипеда або виконуваних на ньому трюках.

Крім цього, вихід на ринок розумних носяться пристроїв анонсувала Fossil Group, яка виробляє годинники для таких брендів як Adidas, Emporio Armani, Karl Lagerfeld, Michael Kors, Marc by Marc Jacobs, Burberry, DKNY, Diesel і Armani Exchange. У планах Fossil випустити цього року розумні годинник і фітнес-браслет на платформі Intel.

Післямова

Незважаючи на те, що Брайан Кржаніч говорив про майбутнє, технології, які можуть дозволити втілити всі три прогнозу в реальність у Intel вже є. На мою думку, «Інтернет речей» і носяться комп’ютери поки не мають стійкої моделі використання, але от Intel RealSense вже сьогодні виглядає багатообіцяючою технологією. Надання комп’ютера або смартфону можливості захоплювати зображення в 3D і на льоту їх обробляти відкриває багато можливостей для реалізації, як додаткової безпеки, так і розважальних функцій. Але ще цікавіше використання RealSense виглядає в роботах і Дронов, які з її допомогою дійсно можуть стати автономними.

Джерело: itc.ua

Exit mobile version