Підписуйтесь на новини

Колона – Сайт громадської журналістики

Як викликати прихильність до себе від незнайомих людей? – 5 способів

Життя

Як викликати прихильність до себе від незнайомих людей? – 5 способів

Від нашого вміння налагоджувати стосунки з іншими людьми залежить те, наскільки швидко ми зможемо досягти своїх цілей. Комусь ці навички подарувала природа, комусь в дитинстві вклали батьки, а хтось вже в дорослому віці повинен розвивати цю навичку самостійно. В останньому випадку допоможе наша стаття.

Коли мова заходить про те, щоб справити хороше враження, викликати довіру, ми часто розглядаємо це лише в контексті якихось ділових відносин. Безумовно, навик швидко знаходити спільну мову з людьми – це величезна перевага для людини, яка заробляє на хліб продажами. Але не варто забувати, що люди, далекі від цієї професії, також щодня змушені продавати себе, свої ідеї, інтереси, бажання і наміри іншим людям, часто незнайомим.

Джерело: radima.by

Нижче я пропоную список з п’яти пунктів. Кожен пункт – це практична рекомендація, якій ви можете слідувати, якщо ваша мета – розташувати незнайому людину до себе з перших секунд вашого спілкування.

1. Широко посміхніться
Ви можете порахувати цю раду занадто банальним, але, повірте, широко посміхнутися – це найшвидший спосіб викликати довіру. Широка усмішка – це жест, який використовують мавпи, коли хочуть показати іншим приматам, що вони не несуть загрози. Людина – це примат. Ми беремо свій початок від того ж самого предка, що і мавпи. І це закладено в нас природою – посміхатися і демонструвати відкриті долоні, коли хочемо привернути до себе людину.

І так, ви можете не вірити в еволюцію, в спільних предків і в те, що людина-це примат, але цей трюк працює і без цього. Спробуйте, і ви переконаєтеся, наскільки простіше вам привернути до себе людину, наскільки охоче люди будуть слухати вас і наскільки комфортніше вони будуть відчувати себе у вашій компанії.

Коли я використовую вираз «широко посміхнутися», то зовсім не маю на увазі, що потрібно натягнути штучну посмішку на все обличчя, а лише кажу про те, що потрібно намагатися посміхатися природно, щоб це не було схоже на удавану усмішку. А ця навичка приходить з практикою. Двох хвилин в день перед дзеркалом вранці, коли чистите зуби, буде цілком достатньо для тренування привітною посмішки.

2. Називайте співрозмовника по імені
Якщо ваша мета – завоювати довіру, дізнайтеся ім’я незнайомця, а потім повторіть його три рази в процесі вашої розмови. Чому ім’я настільки важливо? Це одне з тих небагатьох слів, яке має справжню цінність для свого власника. Згадайте, адже нам не подобаються люди, які використовують прізвиська замість імені для звернення до нас. Більш того, ім’я – це один з найпотужніших інструментів впливу на людину. Ви можете говорити щось співрозмовнику, але він не буде вас чути. Варто лише назвати його ім’я – ви отримаєте всю його увагу.

Хочете розташувати людину до себе? Найчастіше звертайтеся до нього по імені. Це працює фантастичним чином.

3. “Одягніть на себе халат доктора”
Чим довше людина говорить, тим більше вона нам довіряє. Чим довше говоримо ми, тим менше симпатії до себе викликаємо. Згадайте людей, які говорять без упину так, що не дають іншим вставити і слова. Упевнений, що я не один такий, хто вважає за краще перейти на іншу сторону дороги, тільки щоб уникнути зустрічі з такою людиною. І якщо ваша мета – викликати до себе симпатію, не варто бути в числі таких людей.

Не кажіть про себе, замість цього цікавтеся співрозмовником. Будьте до як лікарі: вони не говорять про себе, а задають навідні запитання, спонукаючи пацієнта більше розповідати про нього самого. А потім дивіться йому в очі і слухайте так, як ніби він розповідає якусь дивовижну історію.
Ця рада може здатися банальною, але озирніться навколо, і ви зрозумієте, як багато людей цього не роблять: клацають в телефоні, блукають очима і всім виглядом показують, що їм нецікаво те, що тут відбувається.

4. Підштовхніть до розмови питанням «Розкажіть мені …»
У минулому пункті ми говорили, що потрібно «накинути на себе халат доктора і слухати», але як змусити співрозмовника говорити? Для цих цілей служать питання. Хороше запитання має на увазі хорошу відповідь. Погане питання призводить до поганого відповіді.

Пам’ятаю, коли я починав кар’єру агента з нерухомості, часто задавав людям питання, сформульовані наступним чином: «Чому продаєте квартиру?», «Чому така ціна?». На що отримував стандартні короткі відповіді: «Гроші потрібні!» І «Щоб грошей вистачило!». У такій ситуації було дуже складно підтримувати розмову, короткі відповіді не давали можливості зачепитися і втягнути людини в діалог.

Трохи пізніше я порозумнішав і змінив формулювання питань: «Розкажіть мені, які обставини привели вас до вирішення виставити свою квартиру на продаж?», «Розкажіть, які фактори ви враховували, коли оцінювали квартиру?». Після таких питань я завжди отримував розгорнуту відповідь, яка переходила в довірливу бесіду. А довіра і була моєю метою.

Потім я адаптував фразу «Розкажіть мені …» для повсякденних ситуацій, і вона також відмінно працює, коли є мета розговорити мовчазного співрозмовника. А ми пам’ятаємо: чим більше він говорить, тим більше симпатії відчуває до нас. Спробуйте.

5. Використовуйте компліменти до місця
Ще один потужний інструмент впливу на людину – це комплімент в його сторону.  Хороший комплімент – це зовсім не те, що роблять деякі молоді люди, намагаючись справити враження на дівчину. Це виглядає неприродно і не працює. Ідеальний комплімент – це комплімент до місця.

Так, наприклад, набагато чесніше виглядає простенький комплімент про те, що вам подобається колір сорочки людини, ніж гучні заяви, що він найрозумніший з усіх, з ким вам доводилося зустрічатися (особливо з огляду на той факт, що ви знайомі не більше ніж 10 хвилин).
Розумію, якщо ви не звикли дарувати людям компліменти, то почати робити це може виявитися складним завданням і перші спроби можуть виглядати награно. Але правда в тому, що кожна людина має щось, що вам може в ньому сподобатися, просто раніше ви не ставили завдання розгледіти це. А тепер поставте.

При кожній новій зустрічі намагайтеся знайти те, що може підняти самооцінку співрозмовника, і дайте йому знати про це. Це не обов’язково має бути щось складне, все може зводитися до красивої речі в його гардеробі, делікатному вчинку або ж межах його характеру. Адже важливо не те, наскільки значимо це для інших. Важливим є те, наскільки важливо це для даної людини. Тренуйтеся говорити компліменти до тих пір, поки це не стане звичкою.

ВИСНОВОК
У цій статті я поділився п’ятьма порадами, які використовую сам, щоб налагоджувати стосунки з іншими людьми. Але цей список зовсім не є вичерпним і може бути доповнений ще кількома пунктами.

Автор: Артем Меллун

Сайт: timesnet.ru

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Висловіть свою думку

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ТОП

To Top