Колона – Cайт громадської журналістики

Вчені: Алкоголь допомагає забувати швидше

Вчені з’ясували, що алкоголь може серйозно погіршити стан мозку, особливо, у чоловіків середнього віку. В ході проведених досліджень виявилося, що у представників сильної статі за 40 років, що випивають по дві пінти в день, пам’ять та інші когнітивні здібності погіршуються на шість років раніше, ніж у непитущих.

Вчені з Університетського коледжу Лондона провели експеримент, до якого залучили понад 5 тис. Чоловіків середнім віком близько 45 років. Спочатку дослідники протягом 10 років (протягом 1990-х років) вивчали питні звички учасників досвіду.

В наступні десять років – у період з кінця 1990-х до 2009 року – досліджувалися когнітивні здібності піддослідних.Учасників експерименту розділили на помірно питущих (менше ніж 2,5 порцій спиртного в день або приблизно пінта пива або великий келих вина) і зловживають спиртним (більше 4,5 порцій на день або близько двох пінт пива або ж два великих келиха вина).

В результаті з’ясувалося, що у надмірно що пили пам’ять значно погіршилася в порівнянні з тими, хто знав міру, – на шість років раніше. “Алкоголіки” також показали не дуже гарні результати в тестах на плавність мови і математичні здібності в порівнянні з іншою групою піддослідних.

Вчені також встановили, що загальні когнітивні здібності зловживають спиртним погіршилися на півтора роки раніше, в порівнянні з групою “непитущих”.

Відзначимо також, що в дослідженні взяли участь 2 тис. 099 жінок. У тих дам, хто зловживав алкоголем, теж було відмічено погіршення когнітивних здібностей. Однак дослідники помітили, що експериментальних даних занадто мало, щоб робити якісь висновки в цьому випадку.

Однак щодо чоловіків середнього віку вчені зробили припущенні про негативний вплив непомірного споживання спиртного на їх когнітивні здібності.

Тим часом провідний автор дослідження, доктор Северин Сабія відзначає, що деякі з учасників експерименту могли повідомити неправдиві дані про свої питних звичках в силу того, що самі невірно оцінюють своє споживання міцних напоїв.

Exit mobile version