Колона – Cайт громадської журналістики

В «Острозькій академії» відбувся другий тренінг «Університету громадянської активності»

другий тренінг «Університету громадянської активності»

30 жовтня 2016 року в Національному університеті «Острозька академія» відбувся другий тренінг соціально-навчального проекту «Університет громадянської активності», який реалізується як ініціатива ГО «Антикорупційний моніторинг» та Рівненської облдержадміністрації за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні.

Під час чотирьох секцій навчання тренери Віталій Примак та Святослав Клічук розглянули питання сервісів громадського контролю влади, планування публічних кампаній, реєстрацію громадських об’єднань та електронного декларування. Невід’ємною складовою тренінгу стала практична частина, проведена Святославом Клічуком у форматі рольової гри, головним завданням якої було планування громадських акцій щодо незаконної забудови парку відпочинку.

– Про проведення тренінгу я дізнався з Фейсбуку. Мене зацікавила тема, адже вона безпосередньо повʼязана із моєю майбутньою професією – я навчаюся на журналіста. Тренінг дозволив мені отримати цікаві і потрібні знання із питань контролю за діяльністю влади, котрі знадобляться мені у подальшій професійній діяльності, – поділився враженням студент «Острозької академії» Юліан Новак.

 

– Взагалі проведення таких навчальних заходів є дуже потрібним у сучасних умовах. Бо вже 25 років як Україна здобула незалежність, але громадяни постійно незадоволені нашою владою. Хоча, на мою думку, головна проблема не в якості державних управлінців, а в тому, що громадяни не контролюють їх роботу, а відтак у представників влади зʼявляється відчуття безкарності та безвідповідальності. У таких умовах будь-яка влада буде неефективною, і лише тиск з боку суспільства може переломити цю ситуацію. Ваш тренінг навчає ефективним інструментам контролю за владою та пробуджує громадську активність людей, – підсумував учасник тренінгу, викладач «Острозької академії» Сергій Кардаш.

Дати проведення тренінгів у Вараші (6 та 13 листопада), Здолбунові (27 листопада та 18 грудня) Дубно (22 січня та 12 лютого), Костополі (26 лютого та 19 березня).

Охочі учасники можуть зараєструватися: https://goo.gl/forms/U81ZPVHcQZ6lEiHv2

______

Проект здійснюється за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Погляди учасників заходу не обов`язково збігаються з офіційною позицією уряду США.

Exit mobile version