Підписуйтесь на новини

Колона – Сайт громадської журналістики

Українська художниця провела у Санкт-Петербурзі несанкціоновану акцію

Новини

Українська художниця провела у Санкт-Петербурзі несанкціоновану акцію

Українська художниця Маша Куликовська, провела у Санкт-Петербурзі несанкціоновану акцію – повністю загорнувшись в український прапор, дівчина лягла на сходах головного штабу Ермітажу.

Маша Куликовська вирішила такою акцією під час бієнале висловити свій протест проти політики Росії.

Як розповіла сама Маша“на сходах вона лежала близько 30 хвилин “до тих пір, поки одна жінка не почала кричати, що це синьо-жовтий прапор, треба міліцію викликати”. Хоча це таки поодинокий випадок, додає художниця – “всі інші тихо проходили мовчки, бо їм це не цікаво”.
Mu1fuuAS6A0

R6o2EQaacno

Після акції дівчину затримала місцева охорона: “Я не відштовхувалась, вела себе тихо й спокійно, пояснила, нащо ця акція, вони після довгих перемовин мене відпустили”.
jkdRCdBkll0

“Коли затримували, сказали, що я “ображаю моральний цінності росіян і правила етикету суспільства”, – додала художниця.

Сама акція має назву “254” – таким є її номер, як біженки – дівчина народилась у Криму, раніше працювала і жила у Донецьку.

1 липня на своїй сторінці у Facebook художниця попросила сприймати її “виключно як художницю з Криму, України”.

А ще я всім серцем підтримую і переживаю за схід України, і тотально не згідна з цілеспрямованими спробами “відтискання” Донецьку, і твердженням і проголошенням бандитської ДНР, тому, можете сміливо писати – живе і працює в Донецьку, Україна“, – додала вона.
SImvkeLLeqA (2)

“Але якщо хочете, і не боїтеся, пишіть, що тепер вимушена емігрантка в Київ, Україна під номером 254 (це мій зареєстрований офіційний номер переселенки-біженки, можете перевірити на вул. Комарова, 5 в Києві), а так само в статусі емігрантки в Мальме, Швеція, одружена”,додала Маша.

Маша розповідає, що пошила прапор 1 липня – рівно за 4 місяці відтоді, як російські війська зайшли в Крим. Жовто-блакитне полотно шила вже у Росії.

Враження Маші від акції у Санкт-Петербурзі
Після акції дівчина повернулась у хостел, заховала прапор.

“А потім вночі зі своєю подругою і Олексієм Салмановим шукали відкритий дах, щоб цей прапор розвісити”. Зробити це не вдалося – всі дахи виявились зачиненими. Але художниця каже, що якщо вона не стане нев’їзною до Росії, таки реалізує цей задум під час наступної акції.”

Continue Reading
СТАТТІ НА ЦЮ ТЕМУ:
ПРОКОМЕНТУВАТИ

Висловіть свою думку

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ТОП

To Top