Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

У Рівному провели громадське обговорення конкурсу з вибору управителів багатоквартирних будинків

обговорення конкурсу з вибору управителів багатоквартирних будинків

Західна Україна

У Рівному провели громадське обговорення конкурсу з вибору управителів багатоквартирних будинків

Сьогодні в InfoHub провели громадське обговорення проекту рішення Рівненського міського виконавчого комітету «Про організацію конкурсу з вибору управителів для багатоквартирних будинків». Ініціатором проведення виступили громадська організація « Антикорупційний моніторинг моніторинг» в рамках проекту «Прозора комуналка» за підтримки ПРООН.

В обговоренні взяли участь представник “Рівненського центру “Соціальне партнерсво” Serhiy Pinchuk, лідери ГО «Рада голів ОСББ» Роман Алексійчук та Галина Похильчук , координатор мережі «Опора» Андрій Токарський, координатор ГО “Відповідальна громада” Роман Сидорчук, начальник житлового відділу управління житлово-комунального господарства Олександр Колесник, начальник юридичного відділу управління житлово-комунального господарства Людмила Мазур.

Нагадаємо, що вступив у дію Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Відповідно до нього, всі власники квартир у багатоповерхівках  мають визначити форму управління своїм будинком: створити ОСББ, обрати управителя.   Якщо  ж цього не зроблено, то з 1 липня управителя для багатоквартирних будинків на конкурсній основі призначить виконавчий комітет.  На торги компаніям-управителям у Рівному виставлять більше 1000 будинків, які потребують обслуговування.  Тому дуже важливо, щоб конкурс із вибору управителів відбувався відкрито й прозоро.

У вересні  УЖКГ Рівному подало на розгляд виконкому проект рішення «Про організатора конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку», за яким члени виконкому мають затвердити положення про проведення конкурсу, склад конкурсної комісії. Представники громадських організацій мають чимало зауважень до цього документа і вимагають його доопрацювати, запровадити принцип прозорого формування конкурсної комісії. Адже від цього залежить доля тисяч рівнян.

______

Моніторинг здійснюється в рамках проекту «Прозора «комуналка» – унеможливлення конфлікту інтересів при виборі компаній-управителів для багатоповерхівок Рівного», за підтримки ПРООН.

Коментарі

Рекомендації

Загрузка...
Вверх