Колона – Cайт громадської журналістики

На Тернопільщині студенти грітимуться дровами

Уряд призначив стипендії студентам з Рівненщини

На альтернативні джерела опалення переведено котельню Кременецької обласної гуманітарно-педагогічної академії ім. Т. Г. Шевченка. Тепер там стоїть твердопаливний котел в 1 МВт потужності.

Впродовж тижня усі приміщення цього ВНЗ (загальною площею – понад 7 акрів) обігріваються дровами. Принаймні, про це заявляє в.о. ректора академії, проф. Афанасій Миколайович Ломакович. Цю інформацію поширила прес-служба ОДА.

Як підрахували експерти, після встановлення котла очікується економія – приблизно 500 тис. грн на рік. За нинішнього температурного режиму потужності котла вистачить для закладу гарантовано. При похолоданні та появі сильного морозу додатково застосовуватимуться два резервні котли, що споживають газ, які стоять в котельні з 2011 року.

Встановили котел за рахунок державного бюджету в рамках запровадження енергозберігаючих заходів. Принаймні, серед державних службовців поширена думка, що заміна одного джерела опалення на інше – це економія, хоча це зовсім не так, як стверджують експерти з енергофективності. Загалом на даний об’єкт витратили близько 600 тис. грн. Тобто його встановлення окупиться вже за два роки (якщо не буде холодної та морозної зими, а також не подорожчають дрова).

Представник фірми-підрядника, що встановлювала котел, Василь Мазурик говорить, що вітчизняні твердопаливні котли дозволяють економити до 60% затрат, як альтернатива споживання газу.

– Роботи проводились у стислі терміни, працювали по вихідним, понаднормово, але вклалися в план, щоб здати об’єкт в обумовлені терміни, – говорить Василь Романович.

Словом, все в традиціях совкового минулого: стислі терміни, економія, якщо не буде форс-мажорів, політичний піар на добрій (?) справі і дров’яна пічка для студентів.

Як сказав заступник голови ОДА Тернопільщини Леонід Бицюр, саме альтернативне паливо наразі є пріоритетом у роботі ОДА. Збираються монтувати об’єкти і безпосередньо під час опалювального сезону.

Ще голова ОДА згадав про переговори щодо посилення і розширення роботи державного підприємства “Шумський торфобрикетний завод”. Це обумовлено тим, що і на дрова ціни ростуть, а торф – дешевший, в землі його лежить багато, а тепловіддача в нього навіть більша, ніж у дерева.

До слова, академія випускає щороку бакалаврів на 8 спеціальностях, спеціалістів – на 9, а магістрів – на 3. І додатково – 5 спеціальностей молодших спеціалістів.

Щоправда, ніхто не може сказати, чи захочуть і чи зможуть такі спеціалісти знайти роботу за своїми спеціальностями в нашій країні, чи все ж “поморозившись” трохи під час навчання втечуть в більш технологічно і логічно розвинені країни, бажано, без совкового минулого і тим паче – без совкового майбутнього.

Exit mobile version