Колона – Cайт громадської журналістики

Свободи панорамної зйомки вимагають у Львові

Українці вимагають свободи панорамної зйомки

Україна не визнає свободи панорамної зйомки. Тобто публікація будь-яких фотозображень старовинних споруд, пам’ятників мистецтва чи та інших мистецьких творів вимагають дозволу правовласника чи митця.

Через це активісти об’єднання “Вікімедіа Україна” вирішили змінити законодавчу базу, аби виправити ситуацію щодо свободи панорамної зйомки. Проект №1677 Закону, що змінив би вже існуючий Закон “Про авторське та суміжні права”. Адже на сьогодні не можна розміщувати фото пам’ятників чи будівель, якщо це, хіба що, не ілюстрація до газетної статті.

Всією Україною прокотилася акція солідарності з ініціаторами та творцями законодавчого проекту. Люди фотографуються на фоні відомих споруд та ретушують їх, псуючи таким чином вигляд картинки

Один з дописувачів Вікіпедії, член спільноти та фотограф Микола Василечко говорить, що така законодавча норма розв’язала б руки любителям мистецтва, адже наразі фотографуватися, а тим паче публікувати фото мистецьких творів – заборонено законом.

Ініціатори законопроекту говорять, що поштовхом до легалізації панорамних фото стало видалення більшості матеріалів Вікі-сховища, які збиралися для спеціального конкурсу.

Член спільноти Антон Марчевський також додає, що наразі будь-хто може звернутися до адміністрації певної соціальної мережі, і та буде змушена видалити фото, якщо воно було розміщене без згоди автора чи правовласника.

Варто зауважити, що понад 80 країн світу дозволяють панорамну зйомку і захищають її на юридичному рівні, серед них, в тому числі, – майже всі країни Європи.

Джерело: ТМЦінфо

Exit mobile version