Наші контакти

PR

magizin

Купівля квартири-студії в іпотеку

В останні роки зростання цін на ринку нерухомості в Україні створив умови для збільшення попиту на житло економ-класу – квартири студії. Іпотечні кредити, що видаються для того, щоб позичальник міг купити кімнату або житлову студію, зробили можливим вирішення житлової проблеми для багатьох українців. Покупцями такого типу нерухомості, як правило, є молоді сім’ї, чий дохід не дозволяє купити квартиру самостійно або взяти іпотеку на більш просторе та дороге житло.

Чи існує іпотека на квартиру-студію?

На даний момент кредитні організації не розробили спеціальної програми, яка була б призначена спеціально для кредитування тих позичальників, які мають намір купити квартиру студію. Однак це зовсім не означає, що можливості придбати саме таку житлоплощу не існує. За великим рахунком, банк мало цікавить характер планування житлоплощі, кредиторам важливий тип споруди, в якій знаходиться ця квартира – новобудова або вторинна нерухомість.

Тому позичальникові спочатку необхідно визначитися, на якому ринку житла він хоче придбати житлову студію. А після прийняття рішення, позичальник може звернутися в будь-який іпотечний банк за консультацією. Детально вивчивши пропозиції банку, та вибравши найбільш вигідний для себе варіант, позичальник може приступати безпосередньо до пошуку підходящої квартири-студії.

При цьому варто відзначити, що студію в новобудові доведеться вибирати тільки на тих об’єктах, які акредитовані в банку. На даний момент середні ринкові умови подання іпотеки на покупку студії виглядають приблизно так:

  • позика видається в розмірі не більше 80% від вартості житла, а це значить, що у позичальника має бути як мінімум 20% на початковий внесок;
  • максимальний термін кредитування становить 25 років, а процентна ставка знаходиться в проміжку від 12% до 15% в залежності від обраного типу нерухомості.

Сьогодні знайти квартири студіо в новобудовах Львова допоможе відомий багатьом українцям сайт DOM.RIA. Тут зібрана колосальна база первинно нерухомості від забудовників з усієї країни. Використовуючи зручні фільтри, ви швидко підберете оптимальний варіант виходячи з району розміщення будинку, загальної площі та вартості квадратного метру.

Особливості покупки студії в іпотеку

Нестандартне планування квартири студії дає її власникам свободу для творчості, не обмежуючи їх ніякими рамками. Однак, купивши таке житло в іпотеку, власники кредитної нерухомості не зможуть при бажанні зробити перепланування, поки не виплатять борг. Таким чином, неможливість перепланування квартири без попереднього узгодження з кредиторами є головною проблемою, з якою стикаються позичальники, які вирішили купити студію за допомогою іпотечного кредиту.

При цьому робити косметичний ремонт власники іпотечної квартири можуть без повідомлення банку. Через те що студія не передбачає глобальних ремонтних робіт, які зачіпають конструктивні особливості житла, то позичальник цілком може уникнути різних бюрократичних моментів. Однак позичальникові, що бажає купити подібну нерухомість на вторинному ринку, слід бути дуже уважним, оскільки попередній власник міг внести незаконні перепланування.

Як взяти іпотеку на житлову студію?

Іпотека квартири-студії є кредит на покупку стандартної житлоплощі, при якому заставою по кредиту може виступати або сама нерухомість, що купується, або майно, яке вже є у власності позичальника. Альтернативою покупки студії в іпотеку є іпотека на придбання кімнати. Процес оформлення кредиту на квартиру-студію практично нічим не відрізняється від оформлення іпотеки на типову квартиру.

Для отримання іпотеки на придбання студії, банку необхідно надати ті ж документи, що при кредитуванні звичайного нерухомого майна. Перш за все, позичальник повинен підтвердити свою кредитоспроможність, надавши ряд паперів. У пакет таких документів увійдуть:

  • завірена роботодавцем копія трудової книжки позичальника;
  • довідка про рівень доходу;
  • оригінал та копія всіх сторінок паспорта потенційного позичальника.

Крім цього, фахівці кредитної організації попросять клієнта заповнити заявку на отримання іпотечного кредиту. Після того, як вся представлена ​​інформація та документи будуть ретельно перевірені та проаналізовані банком, позичальник отримає повідомлення про прийняте рішення.

Якщо рішення кредиторів позитивне, то позичальник може починати підбір квартири, відповідної вимогам банку та його особистим уподобанням. Якщо ж отримано відмову в отриманні кредиту, то не варто засмучуватися, тому що можна звернутися в інший, більш лояльний банк. Сьогодні в цій сфері працює велика кількість кредитних організацій, починаючи від невеликих банків та закінчуючи масштабними фінансовими інститутами.

Відкрити матеріал


Коментарі
30.07.2020
20.07.2020
17.04.2020
03.04.2020
29.01.2020
24.12.2019
12.12.2019
29.07.2019
14.06.2019
18.04.2019
13.03.2019
04.03.2019
16.02.2019
07.02.2019
Вверх