Колона – Cайт громадської журналістики

“Президенти” не для народу. Як політики замовляють за себе добре слівце

Про це свідчать дані щоденного моніторингу, проведеного Інститутом масової інформації (ІМІ), – повідомили в організації.

Зокрема, із загальної кількості публікацій з ознаками замовлення, 31% матеріалів було присвячено Юлії Тимошенко25% були на користь Сергія Тігіпка. На третьому місці за кількістю замовних матеріалів знаходиться лідер президентських перегонів Петро Порошенко, на долю якого припало 16% матеріалів з ознаками замовленняПетро Симоненко спромігся на 11% і 8% наджинсувала Наталія Королевська, яка зняла свою кандидатуру з президентських перегонів.

Головними тезами, які використовували політтехнологи Юлії Тимошенко в матеріалах з ознаками замовлення стали боротьба з корупцією та олігархами, а також нормалізація ситуації на Сході. Сергій Тігіпко переважно робив ставку на сильну армію та економіку, а також не забував наголошувати на необхідності децентралізації влади.

У матеріалах з ознаками замовлення від Петра Порошенка постійно підкреслюється той факт, що він є фаворитом президентських перегонів, та що він обов`язково переможе.

Лише два замовних матеріали у квітні в друкованих виданнях, що моніторились, стосувалися Михайла Добкіна.

Цікаво, що експерти ІМІ також виявили три матеріали з ознаками чорного піару проти Юлії Тимошенко.

У той же час, на інтернет-ресурсах ситуація кардинально інша. Головними замовниками джинси у чотирьох інтернет-виданнях, які моніторилися ІМІ у квітні, стали Михайло Добкін – 22%Петро Симоненко – 17%, та Віталій Кличко – 10%.

Головними меседжами в промоційних матеріалах Добкіна була підтримка російскої мови, та збільшення повноважень регіонів. У той же час, він виступав проти сепаратизму.

Натомість, Петро Симоненко, передвиборча програма якого схожа на передвиборчу програму Добкіна, піариться в основному на тиску на себе та КПУ, розповсюджує страшилки про «Правий Сектор», та звинувачує нову владу у «національній зраді».

Основними повідомленнями Кличка були боротьба з корупцією та позитив від об’єднання з Порошенком.

Також були виявлені матеріали на користь кандидатів, які наразі зняли свої кандидатури з виборчих перегонів — Наталії Королевської та Олега Царьова.

Довідка:

Інститут масової інформації проводить щоденний моніторинг передвиборчої джинси від кандидатів в Президенти у шести загальнонаціональних друкованих видань: «Комсомольская правда в Украине» (КП), «Сегодня», «Факты», «Корреспондент», «Український тиждень», «Газета по-українськи» (ГПУ), та тижневий моніторинг чотирьох інтернет-видань (УНІАН, Лига, Обозреватель, LB.ua).

Методологія моніторингу сайтів полягала в тому, що протягом одного тижня в місяць експерти ІМІ перечитували всі новини на чотирьох сайтах, які підлягали моніторингу. В рамках моніторингу друкованих видань, експерти ІМІ вичитували усі загальнонаціональні друковані видання щоденно. Детальніше з методологією моніторингу джинси можна ознайомитися за посиланням.

Детальний звіт з джинси президентських кандидатів доступний за посиланням. Або можна скачати

Інформація  з  4Влада

Exit mobile version