Підписуйтесь на новини

Колона – Сайт громадської журналістики

Статистика: в половині пожеж на Прикарпатті страждає природне середовище

Івано-Франківськ

Статистика: в половині пожеж на Прикарпатті страждає природне середовище

На Прикарпатті з початку року зареєстровано уже 1183 випадки загорання, з них 526 пожеж – у природних екосистемах.

Причиною таких випадків є людський фактор: необережність, халатність та недотримання правил пожежної безпеки призводять незмінно до одних і тих же наслідків. Щоб виправити ситуацію, рятувальники щодня проводять спеціальні рейди у лісах, паркових зонах, берегами водойм та розповідають людям, як слід поводитися, щоб уникнути пожеж.

Зареєстровано багато пожеж

На території Івано-Франківщини знаходиться понад дві сотні спеціально обладнаних рекреаційних місць, де може одночасно відпочивати понад три тисячі осіб. Тут є усі умови для приємного та корисного проведення часу: столики з лавочками, мангали та місця для розведення багать. Працівники пожежно-рятувальної служби закликають громадян проводити дозвілля саме у таких місцях та пильно стежити за дотриманням правил безпеки, адже лісові угіддя – найцінніше багатство Прикарпаття, вони є еталонами живої природи, сприятливим середовищем для збереження популяцій рідкісних та зникаючих видів флори і фауни.

Усі старання рятувальників спрямовані на запобігання пожежам у природних екосистемах, однак лише їхніх зусиль недостатньо. Кожен із мешканців та гостей мальовничого Прикарпаття повинен внести свою, бодай невеличку, лепту, щоб зберегти цей казковий куточок України від нищівної вогняної стихії.

Правил безпеки слід дотримуватися не тільки у лісах, а й під час сільськогосподарських робіт. Рятувальники у ці теплі весняні дні в усіх районах області і в Івано-Франківську нагадують прикарпатцям про неприпустимість спалення сухої трави, роздають спеціальні застережливі листівки та розповідають, до яких страшних наслідків може призвести спалення стерні, які пожежі можуть провокуватися недолугим господарюванням, як з чиєїсь вини втрачається роками нажите майно та гинуть люди.

Такі рейди будуть проводитися працівниками Управління ДСНС в області й у майбутньому, адже особисте спілкування із рятувальниками, сподіваймося, вплине і на найзатятіших паліїв.

ПРОКОМЕНТУВАТИ

Висловіть свою думку

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

ТОП

To Top