Наші контакти

Колона – Сайт громадської журналістики

Після приватизації суд віддав «Закарпаттяобленерго» лінію електропередач і підстанцію вартістю 56 мільйонів

Закарпаттяобленерго

Новини

Після приватизації суд віддав «Закарпаттяобленерго» лінію електропередач і підстанцію вартістю 56 мільйонів

Суд визнав за ПАТ «Закарпаттяобленерго» право власності на повітряну лінію електропередачі ПЛ 220 кВ Мукачево-Хуст довжиною лінії 82 км та ПС 220/110/10 кВ Хуст-2 з трансформатором 125 мВА. Про це свідчить постанова Вищого господарського суду України від 26 листопада.

Зауважимо, що у 2009 році госпсуд Києва визнав право власності на це майно вартістю 56,69 млн грн. за Міністерством палива та енергетики. Суд виходив із того, що воно може перебувати виключно у державній власності.

Втім, у квітні цього року Київський апеляційний госпсуд це рішення скасував і визнав право власності на лінію електропередачі і підстанція з трасформатором за ПАТ «Закарпаттяобленерго».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  Рідну фірму головного «регіонала» Тернополя викинули з тендеру на 4 мільйони

Гроші

Апеляційний суд з’ясував, що вказане майно у 1995-1996 роках як об’єкт незавершеного будівництва вибуло з державної власності та перейшло у власність ДАЕК «Закарпаттяобленерго». Суд встановив, що лінію електропередач і ПС з трансформатором добудували за рахунок «Закарпаттяобленерго».

Крім того, апеляційний суд не погодився із висновком суду першої інстанції про те, що лінія Мукачево-Хуст відноситься до магістральних мереж, оскільки ні прокуратура, ні міністерство не надали відповідних доказів. Натомість «Закарпаттяобленерго» надало дані, які вказують на те, що ПЛ Мукачево-Хуст має ознаки місцевої (локальної) електричної мережі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  До будівництва телевеж у Рівному залучили людей Фірташа

За даними SMIDA, 25% ПАТ «Закарпаттяобленерго» належить НАК «Енергетична компанiя України», а 50% – ТОВ «Енергетична Україна ТВ», яке придбало свою частку у лютому 2012 році за 140,7 млн. грн. Як писали ЗМІ, «Енергетична Україна ТВ» входить у групу Олександра Бабакова і Михайла Спектора.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Львові знову відмивають гроші під час проведення тендерних торгів

Засновником останньої є фірма «Омбрі Електрікал Енерджі Холдінг ГМБХ» (Австрія), а директором – Ігор Тинний. Тинний відомий як бізнес-партнер Владислава Каськіва та Івана Фурсіна. Він володіє київськими ресторанами «Прага» та «Евразия» в столичному ТРЦ «Океан-плаза», займається малою гідроенергетикою в Карпатах.

Джерело: Наші гроші

Коментарі

Рекомендації

Загрузка...
Вверх