Колона – Cайт громадської журналістики

Недоступність Рівненської міської лікарні: інваліди обмежені у доступі до лікарні (Фото)

Кореспондент сайту громадської журналістики досліджувала доступність безбар’єрного простору для користування людьми з обмеженими можливостями.

В наш час, досить рідко, на вулиці можна зустріти людину в інвалідному візку. Основною причиною цього є важкість пересування вулицями міста, або відсутністю людини яка могла б супроводжувати і надати належну допомогу жителю міста з обмеженими можливостями.

Для дослідження було обрано Центральну міську лікарню, Рівного. Було оглянуто терапевтичний та хірургічний корпуси, інфекційне та приймально-діагностичне відділення, а також прилеглу територію.

Фото Зелінської Іванни

Згідно Указу Президента України від 1 червня 2005р. № 900/2005 «Про першочергові заходи щодо створення сприятливих умов життєдіяльності осіб з обмеженими фізичними можливостями» було виявлено стоянку для автомобілів неподалік від будівлі, але без позначених знаками-піктограмами місць для інвалідів. Відсутність пішохідних переходів та рел’єфних тротуарів для людей із проблемами зору.

Усі перешкоди: ступені, пандуси, дерева, інформаційне і освітлювальне,  обладнання, а також край тротуарів, повинні бути виділені смугами уніфікованого тактильного та контрастного по краю покриття, якого навколо лікарні не було знайдено. Асфальт довкола покладений багато років назад. За цей час він зіпсувався настільки, що особа на інвалідному візку не зможе без сторонньої допомоги дістатись потрібного їй місця.

Фото Зелінської Іванни

Ситуацію “рятує” приймально-діагностичне відділення, хоча там і нема пандуса, але в’їзд достатньо широкий щоб під’їхав автомобіль та проїхала коляска. Ширина проходу вхідних дверей більше 850 мм., відсутні пороги. Біля входу на зручній висоті знаходиться кнопка виклику персоналу. Коридори в приміщенні широкі та просторі, що не ускладнює пересування людей з обмеженими можливостями. Ліфт також відповідає усім показникам.

Є і прикрі моменти. Оглянувши санвузли стало не зрозуміло, як особа з обмеженими фізичними можливостями зможе сама ним скористатись. Адже ні поруччя ні спеціального рукомийника, під який може заїхати пацієнт на візку, не було знайдено.

За словами персоналу:” Лікарня повністю пристосована для людей з обмеженими можливостями. А в туалеті пацієнту допомагає спеціальний персонал”. Цікаво, чи кожен погодився б на таку допомогу?

Отже, дослідивши будівлю та прилеглу територію можна зробити висновок, що керівництву установи є над чим працювати. Але з Приймального відділення, куди власне і поступають пацієнти можна з допомогою персоналу потрапити в будь-яку точку лікарні.

Напевно не варто починати мову про те, чи зможе людина з ортопедичною травмою, вадами зору, слуху, самостійно рухатись по території центральної лікарні міста. Тут все очевидно.

Матеріал Іванни Зелінської для сайту громадської журналістики “Колона

Автор матеріалу намагалась потрапити до керівництва управління охорони здоров’я міста Рівного та дізнатись їх позицію, щодо обмеження прав людей з обмеженими можливостями, але їй відмовили у надані коментаря.

Виходячи із цього, редакційна рада сайту публікує матеріал без позиції відповідального управління. 

Також, редакція чекає на реакцію управління охорони здоров’я міста Рівного, і готова її оприлюднити на сайті Колона. Коментар чекаємо на електронній скринці редакції – kolona.ukraine@gmail.com.

Exit mobile version