Колона – Cайт громадської журналістики

НАЗК хоче конфіскувати гроші в УКРОПу, а вони їх не мають

НАЗК хоче конфіскувати гроші в УКРОПу

Волинський суд постановив конфіскувати майже 200 тисяч гривень внеску на користь УКРОПу, відбулося це через податковий борг донора. В партії запевняють, що кошти повернули своєму партійцю відразу після його заяви.

Дана постанова суду критикується, за процедурні помилки. Про це повідомляє ГР “Чесно”

24 квітня на сайті НАЗК було опубліковано новину, про те, що Ковельський міський районний суд постановив конфіскувати 195 тисяч 238 гривень обласного осередку партії УКРОП на Волині. Згадані кошти були перераховані депутатом обласної ради Віктором Радчуком. У національному агентстві з запобігання корупції і у суді вважають, що депутат фінансував партію в той час коли мав податковий борг, цим самим порушивши закон.

У партії повідомили, що Віктор Радчук уже оскаржив рішення суду.

В  обласній організації політичної партії “Українське об’єднання патріотів – УКРОП” розповідають, що кошти були повернені відразу на наступний день, як депутат подав заяву, що кошти перерахував помилково. Також вони повідомляють про порушення, що дають змогу оскаржити судівську постанову, а саме:

– протоколи, щодо притягнення до адміністративної відповідальності були складені без присутності Віктора Радчука;

– суд не звернув увагу на клопотання Радчука, щодо розгляду адміністративної скарги за місцем його проживання;

– Віктор Радчук перерахував кошти для УКРОПу ще до того моменту, як в нього виник податковий борг.

Нагадаємо, що до обов’язків НАЗК відноситься і відстеження, щодо дотримання законодавства з фінансування політичних партій. Про те, як показує практика агентство рідко доводить справи до судових рішень.

Exit mobile version